Dags att boka höstterminen, tryck här!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

    MÅNDAGAR VT 2024
     
16.00-17.00 1 STELLA VESTMAN
Lekis 2 SIGRID BLADLUND
Fia ojämna 3 MEJA JÅFS
Cattis jämna 4 WILDA HAGELIN
  5 LOVE LILJEQVIST
  6 Plats finns
     
16.15-17.00 Rid 1 JULIE ERIKSSON
17.00-17.45 Teori 2 ALMA NORDIN
Nybörjare 3 ELLA MOLIN
Fia jämna 4 INEZ SEGERBÄCK
Cattis ojämna 5 RUT ÖGREN
Teori Simona 6 BELINDA SUNDBERG
  7 THEA JÅFS
  8 THYRA LINDSTRÖM
     
17.00-18.00 Rid        1 MEJA NIELSEN
18.00-18.45 Teori 2 ESTER OLIVEMARK
Hopp/dressyrspecial 3 WERA SEG LIDÉN
Fia jämna 4 EBBA DOVENKLEF
Cattis ojämna 5 JENNY CALMER
Teori Tilde 6 SALLY HOLMQVIST
  7 STELLA HOLMQVIST
     
17.15-18.00 Teori 1 ALVA ASPGREN
18.00-19.00 Rid  2 IDA SONNBÄCK
Hopp/dressyrspecial 3 WILDA VAINIONPÄÄ
Fia jämna 4 EBBA ERIKSSON
Cattis ojämna 5 TUVA LINDHOLM
Teori Tilde 6 NOVA PERERS
  7 ELLEN SVENSSON
     
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
19.00-20.00 Rid 1 TILDE LÖVDIN
Hopp/dressyrspecial 2 NOVA LIDBECK
Fia jämna 3 SIMONA NILSSON
Cattis ojämna 4 ALVA HAGLUND
  5 ELLA OGHAMMAR 
  6 SARA HAGLUND
  7 ISABELLA FOLKEBRANT
     
Grupp 19-20  fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
     
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY
Vuxen 2 KJERSTI HASSELSTEDT
Fia jämna 3 KIM KRONLUND
Cattis ojämna 4 EWA RINGABY
  5 ELLINOR BELIN
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!
    TISDAGAR VT 24
     
16.00-17.00 1 JUNI KUMLIN
Lekis 2 MIRA LARSSON
Ida 3 ELLEN NILSSON
  4 JULIE JONSSON
  5 ISABELLA FORSLÖF
  6 Plats finns
     
16.15-17.00 Rid 1 LEONA JOHANSSON
17.00-17.45 Teori 2 FANNY BENNESKOG
Junior 3 LILLY SANDKVIST BERSAN
Cattis 4 WERA SEG LIDEN ej teori
Teori Wilda 5 YLVA ENGSTRÖM
  6 EMILIA STEINGRUBER ej teori
  7 JULIA BORG ej teori
  8 MINNA PIRGAIP
     
17.00-17.45 1 ELLEN SÖDERBERG
Dressyrspecial 2 JENNY OHLS
Cattis 3 HEDDA CLAESSON
     
17.45-18.30 1 LIVIA JONSSON
Dressyrspecial 2 ALVA ANDERSSON
Cattis 3 SABINA NORGREN
     
18.30-19.15 1 KIM ANDERSSON SVETSNOFF
Vuxen 2 MARIE NORMAN
Cattis 3 MARIA LINDWALL
  4 SANDRA BYLUND
  5 HELENA SUNDIN NYLEN
     
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar. 
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
19.15-20.00 1 JENNY ENGDAHL
Vuxen 2 EMELIE ENGSTRÖM
Cattis 3 LINDA KARLSTRÖMS
  4 CHRISTOFFER KARLSSON
  5 TOVE FORSBERG
     
Gruppen 19.15-20.00 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.    
     
20.00-20.45 1 MAGDALENA OLSSON
OJÄMNA VECKOR 2 CAROLINE OLSSON
Vuxen 3 FILIPPA/SIGNE FOLKJERN
Cattis 4 MARIT ISACSSON
  5 SUSANNA JANSSON
     
20.00-20.45 1 MAGDALENA OLSSON
JÄMNA VECKOR 2 CAROLINE OLSSON
Vuxen 3 TINA JOHANSSON
Cattis 4 MALIN JOHANSSON
  5 ESTER JOHANSSON
     
Denna grupp 20.00-20.45 fodrar hö, släcker och stänger!
    ONSDAGAR VT 2024
     
16.00-17.00 1 LINN ANDERSSON
Lekis  2 PENNY TROUT ÅKERLUND
Ida 3 VENDLEA GRÅHNS
  4 NORA GREEN
  5 ELLA BÄNGS
  6 Plats finns
     
16.15-17.00 Rid 1 MIRA GABRIELSSON
17.00-17.45 Teori 2 ELSIE LANTZ
Juniorgrupp 3 MAJA BENGTSSON
Fia 4 LOVISA EBERVIK
Teori Emelie 5 TILDE MOLIN
  6 ELLIE HEDLUND
  7 HILDA ANDERSSON  
  8 SIMONE ANDERSSON
     
17.00-17.45 Rid 1 AGNES GRADIN ANDERSSON
17.45-18.30 Teori 2 ALICE JONSSON
Nybörjargrupp 3 ROSA FOLKJERN
Fia 4 STELLA ÅKESSON
Teori Freia 5 THEA RISBERG
  6 ISA HILDENSJÖ
  7 WALTER SALLMÉN
  8 Plats finns
     
17.45-18.45 Rid 1 EMELIE LILLBACK
18.45-19.30 Teori 2 SIGNE JANSSON
Hopp/dressyrspecial 3 ELIN BENGTSSON 
Fia 4 ELSA LINDAHL
Teori Freia 5 JULIA S. EDLUND
Hoppar jämna 6 ESTER LUNDGREN LANTZ
Dressyr ojämna 7 MELTON FREDLUND
     
Grupp 17.45-18.45 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
18.45-19.30 1 PIA KIRKHAUG
Vuxen 2 LISEN WENNERLUND
Fia 3 MATHIAS ÅLIND
  4 MALIN DAHLBERG
  5 Plats finns
     
Grupp 18.45-19.30 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
     
19.30-20.15 1 MAGDALENA NORDH
Vuxen 2 MARINA PETTERSSON
Fia 3 JENNY EBERVIK
  4 HELEN FREDLUND
  5 JOSEFINE FOLKJERN
     
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!
     
     
     
     
    ONSDAGAR VT 2024
Lilla paddocken Åsebo    
     
18.00-18.45 1 SIMONA NILSSON
Dressyrspecial jämna v 2 ALICE ANDERSSON
Cattis 3 FREJA NEIJMAN
     
     
18.45-19.30 1 TUVA JOHANSSON
Dressyrspecial jämna v 2 OLIVIA SUNESSON
Cattis 3 EDITH BERG
     
     
     
     
    TORSDAGAR VT 2024
     
10.00-10.45 Rid  1 ANNE HULTENBERGER
OJÄMNA VECKOR 2 BIRGITTA WENNERLUND
Vuxen 3 CHRISTINA KLESTY
Cattis 4 SOPHIA GRANATH
  5 Plats finns
     
10.00-10.45 Rid  1 ANNE HULTENBERGER
JÄMNA VECKOR 2 BIRGITTA WENNERLUND
Vuxen 3 MATHIAS ÅLIND
Cattis 4 EMELIE JAN-ERS
  5 Plats finns
     
  Bygga senast innan kl 17.00, gäller alla i första gruppen!
     
17.30-18.30 1 ELLA OGHAMMAR
Hoppgrupp 2 ELLEN SVENSSON
Fia 3 ALICE ANDERSSON
  4 HEDDA CLAESSON
  5 ELIN BENGTSSON
  6 FANNY BENNESKOG
     
Grupp 17.30-18.30 Hänger fram höpåsar + mockar, sätt fast hästen i boxen.
     
18.30-19.30 1 EDITH BERG
Hoppgrupp 2 WILMA BÄCKSTRÖM
Fia 3 ELLA BENNESKOG
  4 MOLLY ÅHLBERG
  5 TUVA JOHANSSON
  6 SIGNE FOLKJERN
     
Grupp 18.30-19.30 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. 
     
19.30-20.30 1 SABINA NORGREN
Hoppgrupp 2 MATILDA SIVARS
Fia 3 MALWA WISELL
  4 MOLLY SÖDERBERG
  5 TOVA HURTIG
  6 STELLA CARLSTRÖM
     
Grupp 19.30-20.30 fodrar hö till alla lektions- och privathästar samt släcker och stänger.
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!
     
     
20.30-21.30 1  
Hoppgrupp 2  
Fia 3  
Extra inhopp 4  
  5  
  6  
     
     
    FREDAGAR VT 2024
10.00-10.45 Rid 1 GUNILLA HÅLL
Dressyrspecial 2 CHRISTINA KLESTY
Cattis 3 MAUDE SJÖBLOM
     
10.45-11.30 Rid 1 CHRISTOFFER KARLSSON
Dressyrspecial 2 D. JONSSON jäm/S. LOHÄLL ojäm
Cattis 3 ANNA EKLUND
     
     
12.30-13.30 Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
13.30-14.30 Rid privat   SIMONE SEJSING
     
16.00-17.00  1 SIGNE SOHLSTRÖM
Lekis 2 KLARA GUSTAVSSON
Ida 3 PEYTON AHLM
  4 TUVALI BÄNGS
  5 Plats finns
  6 Plats finns
     
16.15-17.00 Rid 1 LISA MARTINOFF
17.00-17.45 Teori 2 NOVALIIE KARLSTRÖM
Juniorgrupp 3 SIRI FOLKJERN
Fia 4 MELTON FREDLUND
Teori Ellen 5 AIDA AMANZHOL
  6 LOUISE BJÖRK
  7 JOLINE KARLSSON
  8 ALMA EBERVIK
     
17.00-17.45 Rid 1 SVEA ANDERSSON 
17.45-18.30 Teori 2 JULIA BJÖRNER
Juniorgrupp 3 TILDE BJÖRKMAN
Ida 4 SALMA FLOOD
Teori Sara 5 NORAH GUSTAVSSON
  6 MOLLY MÖLLERSTEN
  7 EMILIA STEINGRUBER ej teori
  8 JOLINE FRÖBOM
     
17.00-17.45 Teori 1 EMILIA LINDFORS
17.45-18.30 Rid 2 ISABELLA TREFFNER
Juniorgrupp 3 EMA SIMKUTE ej teori
Ida 4 NORA ROSENBLAD
Teori Sara 5 ALICE ÅLIND
  6 ESMERALDA FOLKEBRANT
  7 JUNI ERIKSSON
  8 AGNES NILSSON
     
De som har privathästar fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
Släck och stäng stallet     
     
     
    LÖRDAGAR VT 2024
     
09.00-10.00  1 MOLLY LIND 
Lekis 2 ALVA ÅHLBERG
Ida jämna 3 AMELIA ROSELL
Moa ojämna 4 MATEO MATSSON CARDOZO
  5 KNUT JAN-ERS
  6 Plats finns
     
10.00-11.00 1 SIGRID HEDLUND 
Lekis 2 ISABELLE MÅNSSON
Ida jämna 3 ASTRID BACKSTRÖM
Moa ojämna 4 ELSA STEINGRUBER WIKLUND
  5 Plats finns
  6 Plats finns
     
Barnridning varje lördag kl 11.15-12.00
Stalltjänsten håller i barnridningen  
     
11.00-11.45 Rid 1 YLVA ENGSTRÖM ej teori
11.45-12.30 Teori 2 KORNELIA BJÖRKLUND
Junior 3 MIRA ALBERTSSON
Teori Stella 4 AGNES SVEDBERG
Ida jämna 5 VIENNA SCHÜTZER
Moa ojämna 6 MOA HAGBERG
  7 ESTER LUNDGREN LANTZ ej teori
  8 ESTER OLIVEMARK ej teori
     
11.00-11.45 Teori 1 AUGUST JAN-ERS
11.45-12.30 Rid 2 LYKKE BJÖRNEBARK
Junior 3 TOWE SANDKVIST
Teori Stella 4 NOVA ANDERSSON
Ida jämna 5 CLARA MÅNSSON
Moa ojämna 6 TYRA ERIKSSON LODETTI
  7 NELLY ANDERSSON
  8 ALICE JOSEFSSON
     
11.45-12.30 Teori 1 JOLINE FRÖBOM
12.30-13.15 Rid 2 JOLINE KJELLGREN
Junior 3 KENYA ALMÉN
Teori Ida 4 AGNES WALLMAN
Ida jämna 5 LILLY ANDERSSON
Moa ojämna 6 EMMY ENGDAHL
  7 LINNEA NORDLUND
  8 EMA SIMKUTE
Lunchpaus    
13.15-14.00 Teori 1 TUVA JANSSON
14.00-14.45 Rid 2 ELLA MEHLIN
Junior 3 SOFIJA SIMKUTE
Teori Wilda 4 MEIJA PETTERSSON
Ida jämna 5 WILDA OLSSON
Moa ojämna 6 Plats finns
  7 Plats finns
  8 Plats finns
    SÖNDAGAR VT 2024
RIDSKOJ    
14.00-15.00 1 ASTRID LIND
v.15-v.23 2 CORNELIA BÄNGS
Stella Carlström 3 AUDELIA WEDIN
  4 CLARA KRONLUND
  5 ELIS HAGMAN
  6 OLIVER LIND
  7 SAGA FRÖJD LARSSON
  8 STELLA EDSTRÖM LARSSON
Medhjälpare  1  
  2  
  3  
     
15.00-15.45 Rid 1 NICOLE ANDERSSON
15.45-16.30 Teori 2 LEIAH SANDBERG JANHAGER
Junior 3 BECCA LARSSON OLIVEMARK
Kim 4 EBBA PERSSON
Teori Ella  5 SVEA BACKSTRÖM
  6 AMBRA MÅRTZEN
  7 MOHAMMAD ALKHATIB
  8 MELTON FREDLUND ej teori
     
15.45-16.30 Rid 1 SIRI ENGBERG EHN 
16.30-17.15 Teori 2 ZOE ALHM
Nybörjargrupp 3 ASTRID NYGÅRD EKEQUIST
Kim 4 LOUISE LEANDERSON
Teori Ella  5 SELMA FRÖJD JANSSON
  6 Plats finns
  7 Plats finns
  8 Plats finns
     
15.45-16.30 Teori 1 LEONA JOHANSSON ej teori
16.30-17.30 Rid  2 ELIN SANDKVIST
Hopp/dressyrspecial 3 MEJA NYLEN
Maria 4 JULIA BORG
Teori Emma 5 ELSA LINDDAHL ej teori
Hoppar ojämna v 6 ALICE MICKOLS
Dressyr jämna  v 7 EMILIA STEINGRUBER ej teori
     
Grupp 16.30-17.30 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
     
17.30-18.30  1 EVELINA WESTLUND
Hopp/dressyrspecial 2 EMMA REUTERHÄLL
Maria 3 LINNIS ERIKSSON
Hoppar ojämna v 4 ELLA BENNESKOG
Dressyr jämna  v 5 ALVA ANDERSSON
  6 IDA NORLING
  7 MATILDA WADSTRÖM
     
Grupp 17.30-18.30 fodrar ALLA veckor hö till lektion- och privathästar.  
Släck och stäng stallet    
 
Samarbetspartners