Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor VT 2022"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor VT 2022


    MÅNDAGAR VT 2022
     
16.00-17.00 1 HILMA DANIELSSON
Lekis 2 LIVIA LILJEQVIST NORMAN
Fia/Cattis 3 ZELDA ANDERSSON
  4 EMILIA LINDFORS
  5 JULIE ERIKSSON
  6 Plats finns
     
16.15-17.00 Rid 1 ELLEN SVENSSON
17.00-17.45 Teori 2 EMELIE LILLBACK
Junior 3 EBBA ERIKSSON
Fia/Cattis 4 LOVISA ARNELÖV
Teori Freia  5 SIMONA NILSSON
  6 SAGA BERGKVIST
  7 TILDE LILLBACK 
  8 ALICE ANDERSSON
     
17.00-18.00 Rid        1 EDITH BERG
18.00-18.45 Teori 2 WILMA BÄCKSTRÖM
Hopp/dressyrspecial 3 ALVA ANDERSSON
Fia hopp 4 ELLA OGHAMMAR 
Cattis dress 5 ELLA BENNESKOG
Teori Ester 6 NORA SCHEF
  7 Plats finns
     
18.00-19.00 Rid  1 SALLY DAHLBERG 
19.00-19.45 Teori 2 FREJA NEIJMAN
Hopp/dressyrspecial 3 NOVA LIDBECK
Fia hopp 4 LIVIA JONSSON
Cattis dress 5 TILDA ANDERSSON
Teori Sara 6 CLARA LINDBERG
  7 ELIN MUNTHER
     
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
19.00-20.00 Rid 1 LINNEA ERIKSSON 
Hopp/dressyrspecial 2 RUTH BROSTRÖM
Fia hopp 3 THYRA BROSTRÖM
Cattis dress 4 KLARA VESTLUND
  5 ELIN HAGLUND
  6 JULIA HEDLUND 
  7 ESTER JOHANSSON 
     
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
     
     
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY
Vuxen 2 KJERSTI HASSELSTEDT
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY
  4 SOFIA THYNI 
  5 KIM KRONLUND
     
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!
     
    TISDAGAR VT 2022
     
16.00-17.00 1 ALMA NORDIN
Lekis 2 INEZ SEGERBÄCK
Maja 3 RUT ÖGREN
  4 NORAH GUSTAVSSON
  5 ELLA MOLIN
  6 TILDE MOLIN
     
16.30-17.15 Rid 1 ALICE MICKOLS
17.15-18.00 Teori 2 ELIN BENGTSSON
Junior 3 WILDA VAINIONPÄÄ
Cattis 4 LEONA JOHANSSON
Teori Livia 5 FANNY BENNESKOG
  6 BIBI ANLIOT
  7 LILLY SANDKVIST BERSAN
  8 MINNA PIRGAIP
     
17.15-18.00 1 ELLEN NICKLASSON BLIXT
Dressyrspecial 2 SALLY DAHLBERG
Cattis 3 ALVA ANDERSSON
     
18.00-18.45 1 NORA/MATILDA SIVARS
Dressyrspecial 2 BIANCA jäm/LIVIA ojäm
Cattis 3 ELLEN /MOLLY SÖDERBERG
     
18.45-19.30 1 MAGDALENA OLSSON
Vuxen 2 CAROLINE OLSSON
Cattis 3 IDA NORLING
  4 ISABELLA WESTLUND
  5 EMMA WESTLUND
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar. 
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
19.30-20.15 Rid  1 JENNY ENGDAHL
JÄMNA VECKOR 2 CHRISTOFFER KARLSSON
Vuxen 3 SOFIA THYNI
Cattis 4 MALIN DAHLBERG
  5 Plats finns
     
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.    
     
19.30-20.15 Rid  1 JENNY ENGDAHL
OJÄMNA VECKOR 2 HELENA SANDKVIST
Vuxen 3 JESSICA TÄRNEBORG
Cattis 4 LINDA KARLSTRÖMS
  5 Plats finns
     
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISACSSON
OJÄMNA VECKOR 2 REBECCA CLAESSON
Vuxen 3 FELICA ISACSSON
Cattis 4 MATILDA KRISTINADOTTER
  5 MARIE ERIKSSON
     
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISAKSSON
JÄMNA VECKOR 2 EMMA SVAHN
Vuxen 3 REBECCA CLAESSON
Cattis 4 ERIKA ENGSTRÖM
  5 MARIE ERIKSSON
     
Denna grupp 20.15-21.00 fodrar hö, släcker och stänger!
    ONSDAGAR VT 2022
     
16.00-17.00 1 ISABELLE MÅNSSON
Lekis  2 ESMERALDA SAHLSTRÖM
Maja 3 ASTRID ERIKSSON
  4 CLARA MÅNSSON
  5 ELLA MEHLIN
  6 LUKAS ERIKSSON
     
16.15-17.00 Rid 1 ESMERALDA FOLKEBRANT
17.00-17.45 Teori 2 LISA MARTINOFF
Nybörjargrupp 3 MIRA GABRIELSSON
Fia  4 AUGUST JAN-ERS
Teori Thyra  5 AIDA AMANZHOL
  6 Plats finns
  7 Plats finns
  8 Plats finns
     
17.00-17.45 Rid 1 MAJA HAGSTRÖM
17.45-18.30 Teori 2 GRETA ERIKSSON
Junior 3 VILDA WALL
Maja 4 WILMA KJELLIN 
Teori Thyra 5 LEONA LUNDSTRÖM 
  6 BELLA BIRGERSSON 
  7 SIGNE JANSSON
  8 ELSA LINDAHL
     
17.45-18.30 Rid 1 LOVISA LUNDSTRÖM
18.30-19.15 Teori 2 EBBA DOVENKLEF
Junior 3 IDA SONNBÄCK
Maja 4 ELIN JOSEFSSON
Teori Matilda 5 MINOU HEDSTRÖM
  6 ALICE ANDERSSON 
  7 SALLY HOLMQVIST
  8 STELLA HOLMQVIST
     
18.30-19.15 1 ELIN KLAR
Vuxen 2 MATILDA KRISTINADOTTER
Maja 3 LISEN WENNERLUND
  4 Plats finns
  5 Plats finns
     
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
19.15-20.00 1 ANNELIE JONSSON
Vuxen 2 MAGDALENA NORDH
Maja 3 MARINA PETTERSSON
  4 SARA HALLBERG
  5 Plats finns
     
Grupp 19.15-20.00 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
     
20.00-20.45 1 LISA BJÖRKMAN
Vuxen 2 MARIE NORMAN
Maja 3 MARIA LINDWALL
  4 EBBA SUNDLÖF
  5 Plats finns
     
     
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!
    ONSDAGAR VT 2022
Sandra Perers ridhus    
17.30-18.30 1 LISA SÖREBO
Hoppgrupp ojämna v 2 TYRA ERIKSSON
Fia 3 TIMEA LÖVDIN
  4 ADA JOHANSSON
     
18.30-19.30 1 MOLLY ÅHLBERG
Hoppgrupp ojämna v 2 TUVA JOHANSSON
Fia 3 MOA EKSTRÖM LUNDIN
  4 Plats finns
     
19.30-20.30 1 ELSA STJERNSTEN
Hoppgrupp ojämna v 2 EMILIA LARSSON
Fia 3 TILDE ANDERSSON
  4 VILMA KJERSEL
     
17.30-18.15  1 TYRA ERIKSSON
Dressyrspecial jämna v 2 JOLINA ERICSON
Cattis 3 LIVIA JONSSON
     
     
18.15-19.00 1 JULIA HEDLUND
Dressyrspecial jämna v 2 NÅMI ASPLUND
Cattis 3 MOA EKSTRÖM LUNDIN
     
     
19.00-19.45 1 EMILIA LARSSON
Dressyrspecial jämna v 2 ELSA STJERNSTEN
Cattis 3 TOVA HURTIG
     
     
19.45-20.30 1 THEA SUNESSON
Dressyrspecial jämna v 2 TUVA JOHANSSON
Cattis 3 ADA JOHANSSON
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    TORSDAGAR VT 2022
     
     
10.00-10.45 Rid  1 HARRIET GUSTAVSSON 
OJÄMNA VECKOR 2 ULLIS JOHANSSON
Vuxen 3 CHRISTINA KLESTY
Cattis 4 Plats finns
  5 Plats finns
     
16.00-17.00 1 ROSA FOLKJERN
Lekis 2 MEJA JÅFS
Maja 3 ELLIE NORBERG
  4 Plats finns
  5 Plats finns
  6 Plats finns
     
Bygga senast innan kl 16.45 , gäller alla i första gruppen!
     
17.00-18.00 1 ELLA OGHAMMAR
Hoppgrupp 2 NOVA PERERS
Fia 3 TILDA ANDERSSON
Mockning i stallet 4 ISABELLA FOLKEBRANT
OBS sätt fast hästen i boxen!  5 ALVA HAGLUND
     
För att minska ev smittspridning till gården, så rekommenderar vi att BARA
de ryttare som lånar ridskolehäst eller har häst i privatstallet mockar/fodrar etc
     
18.00-19.00 1 TILDE ANDERSSON
Hoppgrupp 2 TOVA HURTIG
Fia 3 VILMA KJERSEL
Mockning i stallet 4 MOA ERIKSSON ÅMAN
OBS sätt fast hästen i boxen!  5 LUKAS ERIKSSON
     
     
Grupp 19-20 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. 
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.
     
19.00-20.00 1 SIGNE FOLKJERN
Hoppgrupp 2 KLARA VESTLUND
Fia 3 THEA SUNESSON
  4 Plats finns
  5 Plats finns
     
     
Denna grupp släcker och stänger!  
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
     
20.00-21.15 1 NORA SIVARS
Hoppgrupp 2 MOLLY/ELLEN SÖDERBERG
Fia 3 MATILDA SIVARS
  4 MALWA WISELL
  5 BIANCA LÖÖV
  6 FREIA POLLAS
     
     
     
     
    FREDAGAR VT 2022
     
10.00-10.45 Rid 1 GUNILLA HÅLL
Dressyrspecial 2 CHRISTINA KLESTY
Cattis/Fia 3 MAUDE SJÖBLOM
     
10.45-11.30 Rid 1 ÅSA NORDIN LINDGREN
Dressyrspecial 2 ÅSE BLOM/MARIE NORMAN
Cattis/Fia 3 ANNA EKLUND
     
12.30-13.30 Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
     
13.30-14.30 Rid privat   SIMONE SEIJSING 
     
16.00-17.00  1 EDITH JOHANSSON
Lekis 2 AGNES NILSSON
Maja 3 ELSA KRIGH
  4 JUNI ERIKSSON
  5 AGNES GRADIN ANDERSSON
  6 Plats finns
     
16.15-17.00 Rid 1 MAJA BENGTSSON
17.00-17.45 Teori 2 LEIAH SANDBERG JANHAGER
Nybörjargrupp 3 NOVALIIE KARLSTRÖM
Fia 4 MHD SERAJ ALKHATIB
Teori Simona 5 EBBA PERSSON
  6 VILDA SÖDERLUND
  7 ALICIA LUNDBERG
  8 SIRI FOLKJERN
     
17.00-17.45 Rid 1 SVEA ANDERSSON 
17.45-18.30 Teori 2 MELTON FREDLUND
Nybörjargrupp 3 JULIA BJÖRNER
Maja 4 EMILIA MELANDER
Teori Julia 5 FILIPPA HANSSON
  6 TILDE BJÖRKMAN
  7 MOLLY MÖLLERSTEN
  8 SALMA FLOOD
     
17.00-17.45 Teori 1 JULIA DAHLBERG 
17.45-18.30 Rid 2 OSCAR LINDVALL
Nybörjargrupp 3 MEJA NORMAN
Maja 4 ISABELLA TREFFNER
Teori Julia 5 THEA MEHLIN
  6 ELSIE LANTZ
  7 SIRI SJÖBLOM
  8 NORA ROSENBLAD
     
17.45-18.30 Teori 1 LINN NIELSEN
18.30-19.30 Rid        2 ALVA DANIELSSON 
Hopp/dressyrspecial 3 SIMONA NILSSON
Maja 4 JOLINA ERICSSON
Teori Ester 5 MAJA HAGSTRÖM
  6 ALVA ASPGREN
OBS NYTT 7 CORNELIA OLIVEMARK
Grupp 18.30-19.30 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
Släck och stäng stallet ojämna veckor
     
Vuxen 1 TINA JOHANSSON
Jämna veckor 2 KIM SVETSNOFF ANDERSSON
19.30-20.15 3 FILIPPA FOLKJERN
Maja 4 MAJA TILLENIUS
  5 Plats finns
Släck och stäng stallet jämna veckor
    LÖRDAGAR VT 2022
     
09.00-10.00  1 CELINN FRÖBOM 
Lekis 2 LOO EHN
Cattis/Maja 3 ALINA TIBBELIN
  4 CELICE TIBBELIN
  5 ELISE STRANDBERG
  6 OLIVIA RISBERG-SPRINGARE
     
10.00-11.00 1 NOUR ALKHATIB
Lekis 2 SIGRID HEDLUND 
Cattis/Maja 3 STELLA ÅKESSON
  4 TUVA JANSSON
  5 NICOLE HOVGARD
  6 Plats finns
     
     
Barnridning varje lördag kl 11.15-12.00
Stalltjänsten håller i barnridningen  
11.00-11.45 Rid 1 ELIN SANDKVIST
11.45-12.30 Teori 2 MOLLY PETTERSSON
Junior 3 IDA WESTERFORS
Cattis/Maja 4 JULIA S. EDLUND
Teori Stella 5 Plats finns
  6 Plats finns
  7 Plats finns
  8 Plats finns
     
11.00-11.45 Teori 1 MOA HAGBERG
11.45-12.30 Rid 2 MEJA NIELSEN
Junior 3 AXEL MÅRTENSSON
Cattis/Maja 4 YLVA ENGSTRÖM
Teori Stella 5 SAVANNA FOLKEBRANDT
  6 ESTER LUNDGREN LANTZ
Lunchpaus 7 AGNES SVEDBERG
  8 Plats finns
     
12.30-13.15 Teori 1 ESTER OLIVEMARK
13.15-14.00 Rid 2 ELMA DE ALMEIDIA
Junior 3 KORNELIA BJÖRKLUND
Emma/ Maja 4 MIRA ALBERTSSON
Teori Emma 5 MEJA NYLÉN
  6 WERA SEG LIDÉN
  7 VIENNA SCHÜTZER
  8 Plats finns
     
13.15-14.00 Teori 1 ARON WENNERLUND
14.00-14.45 Rid 2 MOHAMED ALKHATIB
Junior 3 EBBA STRANDBERG
Emma/Maja 4 NELLY ANDERSSON
Teori Livia 5 BECCA LARSSON OLIVEMARK
  6 LYKKE BJÖRNEBARK
  7 Plats finns
  8 Plats finns
     
14.00-14.45 Teori  1 NOVA ANDERSSON
14.45-15.30 Rid  2 JOLINE FRÖBOM
Nybörjargrupp 3 JOLINE KJELLGREN
Emma/Maja 4 TOWE SANDKVIST
Teori Livia 5 KENYA ALMÉN
  6 AGNES WALLMAN
  7 LILLY ANDERSSON
  8 EMMY ENGDAHL
     
    SÖNDAGAR VT 2022
     
16.00-16.45 Teori 1 TAYMAA ALKHATIB
16.45-17.30 Rid 2 ELLEN HALL
Junior 3 NICOLE ANDERSSON
Fia 4 UNNI ANLIOT
Teori Sara 5 ABDULLAH ALKHATIB
  6 MELINN ÖSTBERG WIMAN
  7 ELSA SJÖBERG LUTHMAN
  8 LISA BERNTSSON
     
17.30-18.30  1 STELLA CARLSTRÖM
Hopp/dressyrspecial 2 SARA HAGLUND
Fia 3 EVELINA WESTLUND
Hoppar ojämna v 4 EMMA REUTERHÄLL
Dressyr jämna  v 5 LINN HALL
  6 TILDE LÖVDIN
  7 ELLA ERIKSSON
     
Grupp 17.30-18.30 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
Släck och stäng stallet    
18.30-20.00   Löshoppning  
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611
Löshoppning    
Inga nyheter är skapade

image001

 

          

 Facebook Åsebo

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se