Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor VT 2021"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor VT 2021


Uppdaterad 17/2 kl 12.00

    MÅNDAGAR VT 2021  
       
16.00-17.00 1 HILMA DANIELSSON
Lekis 2 AGNES WALLMAN
Fia/Cattis 3 LILLY ANDERSSON
  4. SVEA ANDERSSON 
  5. LIVIA LILJEQVIST NORMAN
  6. CALLE SVETSNOFF
       
16.20-17.00 Rid 1 ELLEN SVENSSON
17.00-17.40 Teori 2 JULIA S. EDLUND
Junior 3 ALVA ANDERSSON
Fia/ Cattis 4 EMELIE LILLBACK
Teori Freia Pollas 5. EBBA ERIKSSON
  6. LOVISA ARNELÖV
  7. SIMONA NILSSON
       
17.00-18.00 Rid        1 MOLLY ÅHLBERG
18.00-18.40 Teori 2 CLARA LINDBERG
hopp/dressyrspecial 3 ELIN MUNTHER
Fia hopp 4 NOVA LIDBECK
Cattis dress 5. LIVIA JONSSON
Teori Ida Norling 6. TILDA ANDERSSON
  7. SIGNE WINQVIST
       
18.00-19.00 Rid  1 ISABELLA ERIKSSON
19.00-19.40 Teori 2 EMMA KAX
hopp/dressyrspecial 3 MOLLY SÖDERBERG
Fia hopp 4 ESTER JOHANSSON 
Cattis dress 5. VICTORIA RICKARDSSON
Teori Ida Norling 6. AGNES NYSTRÖM
  7. SALLY DAHLBERG 
       
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar 
       
19.00-20.00 Rid 1 LINNEA ERIKSSON 
hopp/ dressyrspecial 2 RUTH BROSTRÖM
Fia hopp 3 THYRA BROSTRÖM
Cattis dress 4. KLARA VESTLUND
  5. ELIN HAGLUND
  6. JULIA HEDLUND 
  7. Plats Finns!
       
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
       
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY
Vuxen 2 KJERSTI HASSELSTEDT
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY
  4 KIM KRONLUND
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!
    TISDAGAR VT 2021  
       
16.00-17.00 1 EDITH WINQVIST
Lekis 2 SELINA SUNDIN
Freia 3 OLIVIA PERSSON
  4. Plats finns  
  5. Plats finns  
  6. Plats finns  
       
16.40-17.20 rid 1. NORA SCHEF
17.20-18.00 teori 2. EDITH BERG
Junior 3. WILMA BÄCKSTRÖM
Cattis 4. ALVA HAGLUND
Teori Matilda Sivars 5. TULA NORBERG
  6. ISABELLA FOLKEBRANT
  7. Plats finns  
       
17.20-18.00 Rid 1. ALICE MICKOLS
18.00-18.40 Teori 2. SALLY HOLMQVIST
Junior 3. STELLA HOLMQVIST
Cattis 4. ELIN BENGTSSON
Teori Ester Johansson 5. NOVA PERERS
  6. ALICE ANDERSSON
  7. Plats finns  
       
18.00-18.45 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT
Dressyrspecial 2. SIVARS  
Cattis 3. SÖREBO ojämn/BERGSTRAND jämn
       
18.45-19.30 1. LÖÖV ojämn/HEDLUND jämn
Dressyrspecial 2. LINN NEIJMAN 
Cattis 3. ISABELLE CASTELLANO
       
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar. 
       
19.30-20.15 Rid  1. HARRIET GUSTAVSSON 
JÄMNA VECKOR 2. MALIN NYSTRÖM
Vuxen 3. MELINDA NORBERG
Cattis 4. JENNY ENGDAHL
       
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.      
       
19.30-20.15 Rid  1 JENNY ENGDAHL
OJÄMNA VECKOR 2 HELENA SANDKVIST
Vuxen 3 JOHAN PIRGAIP
Cattis 4 SOFIA SANDKVIST
       
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISAKSSON
Vuxen  2 EMMA SVAHN
Cattis 3 REBECCA CLAESSON
  4 SOFIA THYNI
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!  
    ONSDAGAR VT 2021
       
16.00-17.00 1. CLARA SÖDERGREN
Lekis  2. JULIA SÖDERGREN
Cattis 3. ASTRID ERIKSSON
  4. FREJA PIRGAIP
  5. CLARA MÅNSSON
  6. Plats finns  
       
16.20-17.00 Rid 1. TILDE LILLBACK 
17.00-17.40 Teori 2. MINNA PIRGAIP
Junior 3. LEONA JOHANSSON
Fia  4. LILLY SANDKVIST BERSAN
Teori Thyra Broström 5. ELSA MATTSSON
  6. LINN ÖHRN
  7. SIRI FOLKJERN
       
17.00-17.40 Rid 1. ELLA OGHAMMAR 
17.40-18.20 Teori 2. JOLINA ERICSSON
Junior 3. TILDA ANDERSSON
Cattis 4. MATILDA RUBIN BAUER
Teori Thyra Broström 5. VILDA WALL
  6. LIVIA  JONSSON
  7. WILMA KJELLIN 
       
17.40-18.20 Rid 1. BELLA BIRGERSSON 
18.20-19.00 Teori 2. SIGNE JANSSON
Juniorgrupp 3. ELSA LINDAHL
Cattis 4. GRETA ERIKSSON
Teori Ester Johansson 5. LOVISA LUNDSTRÖM
  6. IDA SONNBÄCK
  7. ANN-SOFIE SEVEDSSON
       
18.30-19.15 1. PER NORBERG
Vuxen 2. MATILDA KRISTINADOTTER
Cattis 3. ISABELLA WESTLUND
  4. ELIN KLAR
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
       
19.15-20.00 1. ANNELIE JONSSON
Vuxen 2. RENÉE RUBIN BAUER 
Cattis 3. MAGDALENA NORDH
  4. MARINA PETTERSSON
       
Grupp 19.15-20.00 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
       
20.00-20.45 1. MAGDALENA OLSSON
Vuxen 2. CAROLINE OLSSON
Cattis 3. ELSA ÄNGSVED
  4. IDA NORLING
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!  
       
    TORSDAGAR VT 2021
  Bygga senast innan kl 17.15 , gäller alla i första gruppen!
       
NYTT!! För att minska ev smittspridning till gården, så rekommenderar vi
att BARA de ryttare som lånar ridskolehäst eller har häst i privatstallet mockar/fodrar etc
       
16.00-17.00 1. ELSIE LANTZ
Lekis 2. ELLEN TELLANDER
Fia 3. SIRI SJÖBLOM
  4. NIKE ARNLUND LUNDQVIST
  5. ROSA FOLKJERN
  6. JOLINE ANVELAND
       
17.30-18.30 1. KLARA VESTLUND
Hoppgrupp 2. ELSA EKEBERG
Fia 3. NELLY BERGSSTRAND
Mockning i stallet 4. MOA EKSTRÖM LUNDIN
  5. EVELINA NORMAN
  6. SIGNE FOLKJERN
       
18.30-19.30 1. BIANCA LÖÖV
Hoppgrupp 2. LUKAS ERIKSSON
Fia 3. FREIA POLLAS
  4. HURTIG  
  5. SABINA NORGREN 
  6. VILMA KJERSEL
       
Grupp 3 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. 
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.  
       
19.30-20.30 1. AMANDA NORDIN
Hoppgrupp 2. SIVARS  
Fia 3. ELLEN SÖDERBERG
  4. OLIVIA SUNESSON 
  5. TYRA ERIKSSON
  6. HEDDA CLAESSON
       
Denna grupp släcker och stänger!    
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
       
20.30-21.30 1.    
Extra inhopp 2.    
Endast privathästar 3.    
Fia 4.    
MINST 3 st för träning! 5.    
Bokning till denna grupp skicka sms till Fia 070-5457611
       
       
       
    FREDAGAR VT 2021
       
10.00-10.45 Rid 1. GUNILLA HÅLL
Dressyrspecial 2. CHRISTINA KLESTY
Ojämna veckor 3. KIM SVETSNOFF ANDERSSON
Cattis      
       
10.45-11.30 Rid 1. ÅSA NORDIN LINDGREN
Dressyrspecial 2. ÅSE BLOM
Ojämna veckor 3. MAUDE SJÖBLOM
Cattis      
       
12.30-13.30 Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
       
13.30-14.30 Rid privat   SIMONE SEIJSING 
       
       
16.00-17.00  1. EDITH JOHANSSON
Lekis 2. AGNES NILSSON
Fia 3. ELSA KRIGH
  4. JUNI ERIKSSON
  5. KIAN CARLISE
  6. COLIN CARLISE
       
16.20-17.00 Teori 1. ALVA DANIELSSON 
17.00-17.40 Rid 2. SIMONA NILSSON
Junior 3. TAYMAA ALKHATIB
Fia 4. ABDULLAH ALKHATIB
Teori Julia Hedlund 5. ELLA ERIKSSON
  6. TILDE LÖVDIN
  7. ISABELLA FALK
Grupp 17.00-17.40 Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas 
boxdörrar i hela stallet efter ridningen  
17.00-17.40 Teori 1. FREJA NEIJMAN
17.40-18.20 Rid 2. JOLINA BROSTRÖM BRANDT
Junior 3. HANNA ESGÅRD
Fia 4. LEONA LUNDSTRÖM 
Teori Elsa Ängsved 5. MATILDA RUBIN BAUER
  6. LIVIA JONSSON
  7. ELLA OGHAMMAR
       
Vuxen 1. CATARINA JOHANSSON
Jämna veckor 2. ANNA-KARIN ENGSTRÖM
18.20-19.05 3. FILIPPA FOLKJERN
Fia 4. SUSANNA JANSSON
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.  
Grupp 17.40-18.20  Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.   
Släcker och stänger      
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
       
       
    LÖRDAGAR VT 2021
       
09.00-10.00  1. JOLINE FRÖBOM
Lekis 2. JOLINE KJELLGREN
Cattis/Maja 3. WILMA BACKIUS
  4. MEJA NORMAN
  5. LOO EHN
  6. ISABELLA TREFFNER
       
10.00-10.40 Rid 1. ELIN SANDKVIST
10.40-11.20 Teori 2. CORNELIA OLIVEMARK
Junior 3. MOLLY PETTERSSON
Cattis/Maja 4. LINN NIELSEN
Teori Stella Carlström 5. MOHAMMED HALABI
  6. IDA WESTERFORS
  7. ALVA ASPGREN
       
Barnridning varje lördag inställd pga corona
       
Stalltjänsten håller i barnridningen    
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG
10.50-11.30 Rid 2. MEJA NIELSEN
Junior 3. AXEL MÅRTENSSON
Cattis/Maja 4. MIRA ALBERTSSON
Teori Stella Carlström 5. SAVANNA FOLKEBRANDT
  6. ALICE ANDERSSON 
  7. Plats finns  
       
10.40-11.20 Teori 1. ESTER OLIVEMARK
11.30-12.10 Rid 2. ELMA DE ALMEIDIA
Junior 3. KORNELIA BJÖRKLUND
Cattis/ Maja 4. YLVA ENGSTRÖM
Teori  5. ESTER LUNDGREN LANTZ
  6. MEJA NYLÉN
  7 Plats finns  
Lunchpaus      
  1. TOWE SANDKVIST
12.20-13.00 Teori 2. SALMA FLOOD
13.10-13.50 Rid 3. MAJA BENGTSSON
Nybörjargrupp 4. EMMY ENGDAHL
Tuva/Maja 5. LOVISA EBERVIK
Teori Nelly Bergstrand 6. MOHAMED ALKHATIB
  7. MELTON FREDLUND
       
13.00-13.40 Teori  1. EBBA STRANDBERG
13.50-14.30 Rid  2. IZABELLA HJÄLMESKOG
Junior 3. NELLY ANDERSSON
Tuva/Maja 4. CLARA SÖDERGREN
Teori Nelly Bergstrand 5. JULIA SÖDERGREN
  6. ARON WENNERLUND
  7. KENYA ALMÉN
       
    SÖNDAGAR VT 2021
       
       
16.40-17.20 Teori 1. VIENNA SCHÜTNER
17.20-18.00 Rid 2. ELLEN HALL
Nybörjargrupp 3. LINN HALL
Fia 4. NICOLE ANDERSSON
Teori Sara Haglund 5. NELLIE FORSBERG
  6. UNNI ANLIOT
  7. MELINN ÖSTBERG WIMAN
       
18.00-19.00  1. STELLA CARLSTRÖM
Hopp/dressyrspecial 2. SARA HAGLUND
Fia 3. EVELINA WESTLUND
Hoppar ojämna v 4. ELSA EKEBERG
Dressyr jämna  v 5. NÅMI ASPLUND
  6. JOHANNA MATTSSON
  7. JULIA ERIKSSON
       
Grupp 18-19.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.  
Släck och stäng stallet      
19.00-21.00   Löshoppning  
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611
Löshoppning      
Inga nyheter är skapade

image001

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

          

 Facebook Åsebo

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se