Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor VT 2020"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor VT 2020


    MÅNDAGAR VT 2020    
         
16.00-17.00 1 HILMA DANIELSSON
Lekis 2 ESMERALDA FOLKEBRANDT
Fia/Cattis 3 LILLY ANDERSSON  
  4. KENYA ALMÉN  
  5. Plats finns    
  6. Plats finns    
         
16.20-17.00 Rid 1 ELLA OGHAMMAR  
17.00-17.40 Teori 2 JULIA S. EDLUND  
Junior 3 ALVA ANDERSSON  
Fia/ Cattis 4 EMELIE LILLBACK  
Teori Freia Pollas 5. EBBA ERIKSSON  
  6. LOVISA ARNELÖV  
  7. MAJA HAGSTRÖM  
         
17.00-18.00 Rid        1 LISA SÖREBO  
18.00-18.40 Teori 2 ISABELLA ERIKSSON
hopp/dressyrspecial 3 MOLLY SÖDERBERG
Fia hopp 4 SIGNE FOLKJERN  
Cattis dress 5. NELLY BERGSTRAND
Teori Ida Norling 6. HEDVIG SKINNRASON
  7. ESTER JOHANSSON 
         
18.00-19.00 Rid  1 VIKTORA RICKARDSSON
19.00-19.40 Teori 2 VILMA KJERSEL  
hopp/dressyrspecial 3 MOLLY LYXELL   
Fia hopp 4 MEJA KLÅVUS   
Cattis dress 5. WERA KLÅVUS  
Teori Tuva Hekkanen 6. WILMA AHLM   
  7. MOLLY ÅHLBERG  
         
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar 
         
19.00-20.00 Rid 1 LINNEA ERIKSSON (fors)
hopp/ dressyrspecial 2 RUTH BROSTRÖM  
Fia hopp 3 TYRA ERIKSSON  
Cattis dress 4. JULIA HEDLUND   
Gör iordning Idas häst 5. THYRA BROSTRÖM  
pga av teorigrupp  6. ALICE NYHOLM  
  7. Plats finns    
         
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
         
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY
Vuxen 2 GUNILLA HÅLL  
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY
  4 Plats finns    
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!  
         
    TISDAGAR VT 2020    
         
16.40-17.20 rid 1. NORA SCHEF  
17.20-18.00 teori 2. EDITH BERG  
Junior 3. WILMA BÄCKSTRÖM
Cattis 4. ALVA HAGLUND  
Teori Matilda Sivars 5. CLARA LINDBERG  
  6. ELIN MUNTHER  
  7. ISABELLA FOLKEBRANT
         
17.20-18.00 Rid 1. ALICE MICKOLS  
18.00-18.40 Teori 2. SALLY HOLMQVIST
Junior 3. STELLA HOLMQVIST
Cattis 4. ELIN BENGTSSON  
Teori Ellen Söderberg 5. NOVA PERERS  
  6. ALICE ANDERSSON  
  7. ALVA ASPGREN  
         
18.00-18.45 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT
Dressyrspecial 2. SIVARS    
Cattis 3. EKEBERG jämn/HEDLUND ojämn
         
18.45-19.30 1. SÖDER ojämn/ LÖÖV jämn 
Dressyrspecial 2. TILDA NEIJMAN   
Cattis 3. LISA SÖREBO  
         
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
19.30-20.15 Rid  1. VERONICA SCHEF  
JÄMNA VECKOR 2. HARRIET GUSTAVSSON 
Vuxen 3. JENNY ENGDAHL  
Cattis 4. CAROLINE BÄCKSTRÖM
         
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.        
         
19.30-20.15 Rid  1 EMMA NYLÉN  
OJÄMNA VECKOR 2 JENNY ENGDAHL  
Vuxen 3 NINA WISELL  
Cattis 4 HELENA SANDKVIST
         
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISAKSSON  
Vuxen  2 SUNDSTRÖM/JOHANSEN
Cattis 3 EMMA SVAHN  
  4 Plats finns    
         
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
         
         
         
    ONSDAGAR VT 2020
         
16.00-17.00 1. Plats finns    
Lekis 2. Plats finns    
Tuva Hekkanen 3. Plats finns    
  4. Plats finns    
  5. Plats finns    
  6. Plats finns    
         
16.20-17.00 Rid 1. TILDE LILLBACK   
17.00-17.40 Teori 2. MINNA PIRGAIP  
Junior 3. LEONA JOHANSSON
Fia  4. LILLY SANDKVIST BERSAN
Teori Julia Hedlund 5. ELSA MATTSON  
  6. ESTER LUNDGREN LANTZ
  7. YLVA ENGSTRÖM  
         
17.00-17.40 Rid 1. ELLA OGHAMMAR   
17.40-18.20 Teori 2. MAJA HAGSTRÖM  
Junior 3. JOLINA ERICSSON  
Cattis 4. LEONA LUNDSTRÖM 
Teori Ida Norling 5. MATILDA RUBIN BAUER
  6. NANTISCHA SUTTILEE
  7. LIVIA  JONSSON  
         
17.40-18.20 Rid 1. IZABELLA HJÄLMESKOG
18.20-19.00 Teori 2. SIRI FOLKJERN  
Nybörjargrupp 3. SONJA JOHANSSON 
Cattis 4. SELMA JOHANSSON 
Teori Ester Johansson 5. BELLA BIRGERSSON 
  6. TULA NORBERG  
  7. SIGNE JANSSON  
         
18.30-19.15 1. JOHAN MALMKVIST
Vuxen 2. ANNA-LENA OLSSON
Cattis 3. SOFIA THYNI  
  4. LEAH VON TROTT SU SOLZ
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
19.15-20.00 1. ANNELIE JONSSON  
Vuxen 2. RENÉE RUBIN BAUER 
Cattis 3. MAGDALENA NORDH
  4. HANNA ANDERSSON
Grupp 19.15-20.00 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
20.00-20.45 1. MAGDALENA OLSSON
Vuxen 2. CAROLINE OLSSON  
Cattis 3. EMILIA SÖDER  
  4. ELSA ÄNGSVED  
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
         
         
         
    TORSDAGAR VT 2020
  Bygga senast innan kl 16.15 , gäller alla i första gruppen!
         
NYTT!! För att minska ev smittspridning till gården, så rekommenderar vi
att BARA de ryttare som lånar ridskolehäst eller har häst i travstallet mockar/fodrar etc
         
16.30-17.30 1. NELLY BERGSSTRAND
Hoppgrupp 2. VILMA KJERSEL  
Fia 3. VIKTORIA RICKARDSSON 
Mockning i stallet 4. NEKISHA LAMMI  
  5. ELSA EKEBERG  
  6. Plats finns    
         
         
         
17.30-18.30 1. ELSA STJERSTEN  
Hoppgrupp 2. HEDDA CLAESSON  
Fia 3. TIMEA LÖVDIN  
Mockning i stallet 4. ALVA KULLINGER  
  5. LUKAS ERIKSSON  
  6. Plats finns    
         
         
18.30-19.30 1. BIANCA LÖÖV  
Hoppgrupp 2. FREIA POLLAS  
Fia 3. HURTIG    
  4. MOA EKSTRÖM LUNDIN
  5. SABINA NORGREN   
  6. MALWA WISELL  
         
Grupp 3 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.   
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.    
         
19.30-20.30 1. AMANDA NORDIN  
Hoppgrupp 2. SIVARS    
Fia 3. ELLEN SÖDERBERG
  4. OLIVIA SUNESSON   
  5. KLARA WESTLUND  
  6. TYRA ERIKSSON  
         
Denna grupp släcker och stänger!      
         
         
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
         
         
         
         
         
         
         
    FREDAGAR VT 2020
         
10.00-10.45 Rid 1. GUNILLA HÅLL  
Dressyrspecial 2. CHRISTINA KLESTY
Ojämna veckor 3. KIM SVETSNOFF ANDERSSON
Cattis        
         
10.45-11.30 Rid 1. ÅSA NORDIN LINDGREN
Dressyrspecial 2. ÅSE BLOM  
Ojämna veckor 3. Plats finns    
Cattis        
         
13.30-14.30 Rid   SIMONE SEIJSING   
privat        
         
15.00-16.00  Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
         
16.00-17.00  1. TOWE SANDKVIST  
Lekis 2. EDITH JOHANSSON  
Fia 3. SALMA FLOOD  
  4. NOUR ALKHATIB  
  5. MOHAMED ALKHATIB
  6. AGNES NILSSON  
         
16.20-17.00 Teori 1. MATILDA RUBIN BAUER
17.00-17.40 Rid 2. ELLEN ISAKSSON   
Junior 3. TILDA ANDERSSON
Fia 4. NOVA LIDBECK  
Teori Julia Hedlund 5. ELLEN SVENSSON  
  6. SIMONA NILSSON  
  7. LIVIA JONSSON  
Grupp 17.00-17.40 Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas 
boxdörrar i hela stallet efter ridningen    
17.00-17.40 Teori 1. SALLY DAHLBERG   
17.40-18.20 Rid 2. ELLEN BJÖRCK  
Junior 3. SAGA LINDBORG BORGULF
Fia 4. EMMA KAX  
Teori Elsa Ängsved 5. JULIA RISTOLA  
  6. JOLINA BROSTRÖM BRANDT
  7. HANNA ESGÅRD  
         
Vuxen 1. CATARINA JOHANSSON
Jämna veckor 2. ANNA-KARIN ENGSTRÖM
18.20-19.05 3. FILIPPA FOLKJERN  
Fia 4. SUSANNA JANSSON
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.    
Grupp 17.40-18.20  Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.   
Släcker och stänger        
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
         
    LÖRDAGAR VT 2020
         
09.00-10.00  1. MAJA BENGTSSON  
Lekis 2. EMMY ENGDAHL  
Cattis/Maja 3. OSCAR LINDVALL  
  4. LOVISA EBERVIK  
  5. MOA MATTI   
  6. Plats finns    
         
10.00-10.40 Rid 1. ELIN SANDKVIST  
10.40-11.20 Teori 2. CORNELIA OLIVEMARK
Junior 3. MOLLY PETTERSSON
Cattis/Maja 4. LINN NIELSEN  
Teori Stella Carlström 5. MOHAMMED HALABI
  6. WILMA KJELLIN   
  7. VILDA WALL  
         
Barnridning varje lördag kl 10.15-10.45 ingen förbokning krävs. 
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15
Stalltjänsten håller i barnridningen      
         
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG  
10.50-11.30 Rid 2. ELSA EKMARK  
Junior 3. MEJA NIELSEN  
Cattis/Maja 4. AXEL MÅRTENSSON
Teori Stella Carlström 5. MIRA ALBERTSSON
  6. SAVANNA FOLKEBRANDT
  7. ALVA DANIELSSON 
         
10.50-11.30 Teori 1. ESTER OLIVEMARK
11.30-12.10 Rid 2. LIV HOLMLUND KIISKINEN
Junior 3. ELMA DE ALMEIDIA
Cattis/ Maja 4. KORNELIA BJÖRKLUND
Teori Signe Folkjern 5. IDA SONNBÄCK  
  6. IDA WESTERFORS  
  7 Plats finns    
Lunchpaus        
  1. TAJ ALKHATIB   
Integrationsprojekt 2. MARYAM MUKABEL
13.10-13.30 Teori 3. NUR MUKABEL  
13.30-14.10 Rid 4. OSAMA MUKABEL  
14.10-14.20 Teori 5. JAN MOSTAFA  
Nybörjargrupp 6. LEAN MOSTAFA  
Lina/Maja 7. TALA ALKHATIB  
         
         
Teori 13.30-14.10 1. EBBA STRANDBERG
Rid 14.20-15.00 2. ABDULLAH ALKHATIB
Junior 3. OMAMA ALKHATIB
Lina/Maja 4. KHALED ALGHOUL  
Teori Nelly Bergstrand 5. NELLY ANDERSSON
  6. MEJA NYLÉN  
  7. Plats finns    
         
    SÖNDAGAR VT 2020
         
         
         
Integrationsprojekt        
16.30-17.00 Teori 1. ZEINA SAAD ALAH  
17.00-17.40 Rid 2. YASER SAAD ALAH
17.40-18.00 Teori 3. TAYMAA ALKHATIB
Junior 4. ABDULLAH  ALKHATIB
Fia 5. FATIMA BADENJKI  
  6. ZAINAB BADENJKI  
  7. LAMAR YAMANI  
         
         
         
         
18.00-19.00  1. STELLA CARLSTRÖM
Hopp/dressyrspecial 2. ISABEL CASTELLANO
Fia 3. KLARA VESTLUND  
Hoppar ojämna v 4. SARA HAGLUND  
Dressyr jämna  v 5. IDA NORLING  
  6. EVELINA WESTLUND
  7. Plats finns    
         
Grupp 18-19.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.    
Släck och stäng stallet        
19.00-21.00   Löshoppning    
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611
Löshoppning        
Inga nyheter är skapade
Facebook Åsebo

image001

 

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

          

 Facebook Åsebo

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se