Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor HT 2022"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor HT 2022


    MÅNDAGAR HT 2022
     
16.00-17.00 1 STELLA VESTMAN
Lekis 2 ZELDA ANDERSSON
Fia/Cattis 3 JULIE ERIKSSON
  4 SIGRID BLADLUND
  5 ASTRID ERIKSSON
  6 SALLY STRANDBERG
     
16.15-17.00 Rid 1 ESTER LUNDGREN LANTZ
17.00-17.45 Teori 2 EBBA ERIKSSON
Junior 3 LOVISA ARNELÖV
Fia/Cattis 4 TILDE LILLBACK 
Teori Thyra 5 MOA HAGBERG
  6 YLVA ENGSTRÖM
  7 WERA SEG LIDÉN
  8 FANNY BENNESKOG
     
17.00-18.00 Rid        1 ALICE ANDERSSON
18.00-18.45 Teori 2 ELLA OGHAMMAR 
Hopp/dressyrspecial 3 LILLY KOENING
Fia hopp 4 MINOU HEDSTRÖM
Cattis dress 5 ALICE KOEING
Teori Thyra 6 Plats finns
  7 Plats finns
     
17.15-18.00 Teori 1 NOVA LIDBECK
18.00-19.00 Rid  2 CLARA LINDBERG
Hopp/dressyrspecial 3 ELIN MUNTHER
Fia hopp 4 EDITH BERG
Cattis dress 5 WILMA BÄCKSTRÖM
Teori Emma 6 ALVA ANDERSSON
  7 GRETA ERIKSSON
     
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
19.00-20.00 Rid 1 TILDE LÖVDIN
Hopp/dressyrspecial 2 RUTH BROSTRÖM
Fia hopp 3 THYRA BROSTRÖM
Cattis dress 4 FREJA NEIJMAN
  5 ELIN HAGLUND
  6 SARA HAGLUND
  7 ESTER JOHANSSON 
     
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
     
     
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY
Vuxen 2 KJERSTI HASSELSTEDT
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY
  4 SOFIA THYNI 
  5 KIM KRONLUND
     
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!
     
    TISDAGAR HT 2022
     
16.00-17.00 1 ALMA NORDIN
Lekis 2 INEZ SEGERBÄCK
Maja 3 RUT ÖGREN
  4 NORAH GUSTAVSSON
  5 ELLA MOLIN
  6 CLEO JOHANSSON
     
16.30-17.15 Rid 1 ALICE MICKOLS
17.15-18.00 Teori 2 LEONA JOHANSSON
Junior 3 FANNY BENNESKOG
Cattis 4 LILLY SANDKVIST BERSAN
Teori Tilde 5 MINNA PIRGAIP
  6 WILDA VAINIONPÄÄ
  7 WERA SEG LIDEN
  8 MEJA NYLÉN
     
17.15-18.00 1 LIVIA JONSSON
Dressyrspecial 2 ELLEN /MOLLY SÖDERBERG
Cattis 3 ALVA ANDERSSON
     
18.00-18.45 1 NORA/MATILDA SIVARS
Dressyrspecial 2 BIANCA jäm
Cattis 3 SALLY DAHLBERG
     
18.45-19.30 1 ISABELLA WESTLUND
Vuxen 2 EMMA WESTLUND
Cattis 3 EBBA SUNDLÖF
  4 JESSICA KOENIG
  5 Plats finns
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar. 
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
19.30-20.15 Rid  1 JENNY ENGDAHL
JÄMNA VECKOR 2 CHRISTOFFER KARLSSON
Vuxen 3 SOFIA THYNI
Cattis 4 HELENA SANDKVIST
  5 SOFIA NORDIN
     
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.    
     
19.30-20.15 Rid  1 JENNY ENGDAHL
OJÄMNA VECKOR 2 JESSICA TÄRNEBORG
Vuxen 3 LINDA KARLSTRÖMS
Cattis 4 CHRISTOFFER KARLSSON
  5 Plats finns
     
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISACSSON
OJÄMNA VECKOR 2 FELICA ISACSSON
Vuxen 3 MAGDALENA OLSSON
Cattis 4 EMILIA SÖDER
  5 FILIPPA FOLKJERN
     
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISAKSSON
JÄMNA VECKOR 2 EMMA SVAHN
Vuxen 3 ERIKA ENGSTRÖM
Cattis 4 MAGDALENA OLSSON
  5 Plats finns
     
Denna grupp 20.15-21.00 fodrar hö, släcker och stänger!
    ONSDAGAR HT 2022
     
16.00-17.00 1 ISABELLE MÅNSSON
Lekis  2 ESMERALDA SAHLSTRÖM
Maja 3 LINN ANDERSSON
  4 CLARA MÅNSSON
  5 ELLA MEHLIN
  6 ALVA ÅHLBERG
     
16.15-17.00 Rid 1 MIRA GABRIELSSON
17.00-17.45 Teori 2 ELSIE LANTZ
Nybörjargrupp 3 SIRI SJÖBLOM
Fia  4 MELTON FREDLUND
Teori Simona 5 MAJA BENGTSSON
  6 TYRA ERIKSSON LODETTI
  7 LOVISA EBERVIK
  8 TILDE MOLIN
     
17.00-17.45 Rid 1 WILMA KJELLIN 
17.45-18.30 Teori 2 SIGNE JANSSON
Junior 3 ELSA LINDAHL
Maja 4 ALICE KOENIG
Teori Alva  5 SALLY HOLMQVIST
  6 STELLA HOLMQVIST
  7 EBBA DOVENKLEF
  8 ELIN SANDKVIST
     
17.45-18.30 Rid 1 EMELIE LILLBACK
18.30-19.15 Teori 2 IDA SONNBÄCK
Junior 3 SIMONA NILSSON
Maja 4 ELIN BENGTSSON 
Teori Matilda 5 SAGA BERGKVIST
  6 ELLEN SVENSSON
  7 JULIA S. EDLUND
  8 Plats finns
     
18.30-19.15 1 ELIN KLAR
Vuxen 2 MATILDA KRISTINADOTTER
Maja 3 LISEN WENNERLUND
  4 BIRGITTA WENNERLUND
  5 KATARINA JOHANSSON
     
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
OBS sätt fast hästen i boxen!   
     
19.15-20.00 1 MAGDALENA NORDH
Vuxen 2 MARINA PETTERSSON
Maja 3 MATHIAS ÅHLIND
  4 Plats finns
  5 Plats finns
     
Grupp 19.15-20.00 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
     
20.00-20.45 1 MARIE NORMAN
Vuxen 2 MARIA LINDWALL
Maja 3 LISA BJÖRKMAN
  4 Plats finns
  5 Plats finns
     
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!
    ONSDAGAR HT 2022
Lilla utebanan    
18.00-19.00 1 MOLLY ÅHLBERG
Hoppgrupp ojämna v 2 ELLA BENNESKOG
Fia 3 HEDDA CLAESSON
  4 LINE MURARS
  5 Plats finns
     
19.00-20.00 1 EMILIA LARSSON
Hoppgrupp ojämna v 2 TYRA ERIKSSON
Fia 3 SIGNE FOLKJERN
  4 DENICE JONSSON
  5 TUVA JOHANSSON
     
20.00-21.00 1 Plats finns
Hoppgrupp ojämna v 2 Plats finns
Fia 3 Plats finns
  4 Plats finns
  5 Plats finns
     
17.30-18.15  1 TYRA ERIKSSON
Dressyrspecial jämna v 2 JOLINA ERICSON
Cattis 3 TILDA ANDERSSON
     
     
18.15-19.00 1 ELLA BENNESKOG
Dressyrspecial jämna v 2 SIGNE FOLKJERN
Cattis 3 OLIVIA SUNESSON
     
     
19.00-19.45 1 EMILIA LARSSON
Dressyrspecial jämna v 2 TUVA JOHANSSON
Cattis 3 DENICE JONSSON
     
     
19.45-20.30 1 Plats finns
Dressyrspecial jämna v 2 Plats finns
Cattis 3 Plats finns
     
     
     
     
    TORSDAGAR HT 2022
     
     
10.00-10.45 Rid  1 HARRIET GUSTAVSSON 
OJÄMNA VECKOR 2 ANNE HULTENBERGER
Vuxen 3 BIRGITTA WENNERLUND
Cattis 4 KIM SVETSNOFF ANDERSSON
  5 CHRISTINA KLESTY
     
16.00-17.00 1 ROSA FOLKJERN
Lekis 2 JILL VON MALMBORG
Maja 3 NORA SJÖNS
  4 MEJA JÅFS
  5 KNUT JAN-ERS
  6 AYDA AYTAC
     
Bygga senast innan kl 16.45 , gäller alla i första gruppen!
     
17.00-18.00 1 ELLA OGHAMMAR
Hoppgrupp 2 NOVA PERERS
Fia 3 ALVA HAGLUND
Mockning i stallet 4 Plats finns
OBS sätt fast hästen i boxen!  5 Plats finns
     
För att minska ev smittspridning till gården, så rekommenderar vi att BARA
de ryttare som lånar ridskolehäst eller har häst i privatstallet mockar/fodrar etc
     
18.00-19.00 1 EDITH BERG
Hoppgrupp 2 TILDA ANDERSSON
Fia 3 WILMA BÄCKSTRÖM
Mockning i stallet 4 ISABELLA FOLKEBRANT
OBS sätt fast hästen i boxen!  5 ELLA BENNESKOG
     
     
Grupp 19-20 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. 
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.
     
19.00-20.00 1 MALWA WISELL
Hoppgrupp 2 TOVA HURTIG
Fia 3 VILMA KJERSEL
  4 MATILDA SIVARS
  5 THEA SUNESSON
     
     
Denna grupp släcker och stänger!  
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
     
20.00-21.00 1 NORA SIVARS
Hoppgrupp 2 MOLLY/ELLEN SÖDERBERG
Fia 3 BIANCA LÖÖV
  4 FREIA POLLAS
  5 OLIVIA SUNESON
     
     
     
     
     
    FREDAGAR HT 2022
     
10.00-10.45 Rid 1 GUNILLA HÅLL
Dressyrspecial 2 CHRISTINA KLESTY
Cattis 3 MAUDE SJÖBLOM
     
10.45-11.30 Rid 1 ÅSA NORDIN LINDGREN
Dressyrspecial 2 ÅSE BLOM/MARIE NORMAN
Cattis 3 ANNA EKLUND
     
12.30-13.30 Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
     
13.30-14.30 Rid privat   SIMONE SEIJSING 
     
16.00-17.00  1 AGNES NILSSON
Lekis 2 ELSA KRIGH
Maja 3 JUNI ERIKSSON
  4 AGNES GRADIN ANDERSSON
  5 ISA HILDENSJÖ
  6 SELIN YILMAZ
     
16.15-17.00 Rid 1 LISA MARTINOFF
17.00-17.45 Teori 2 NOVALIIE KARLSTRÖM
Juniorgrupp 3 EBBA PERSSON
Fia 4 SIRI FOLKJERN
Teori Simona 5 SVEA BACKSTRÖM
  6 EMILIA MELANDER
  7 AIDA AMANZHOL
  8 Plats finns
     
17.00-17.45 Rid 1 SVEA ANDERSSON 
17.45-18.30 Teori 2 JULIA BJÖRNER
Juniorgrupp 3 FILIPPA HANSSON
Maja 4 TILDE BJÖRKMAN
Teori Sara 5 MOLLY MÖLLERSTEN
  6 SALMA FLOOD
  7 STELLA KARLING
  8 MILVA LARSSON
     
17.00-17.45 Teori 1 JULIA DAHLBERG 
17.45-18.30 Rid 2 EMILIA LINDFORS
Nybörjargrupp 3 ISABELLA TREFFNER
Maja 4 HILMA DANIELSSON
Teori Ester 5 NORA ROSENBLAD
  6 ALICE ÅLIND
  7 ESMERALDA FOLKEBRANT
  8 DENIZ AYTAC
     
17.45-18.30 Teori 1 MOLLY PETTERSSON
18.30-19.30 Rid        2 ALVA DANIELSSON 
Hopp/dressyrspecial 3 SIMONA NILSSON
Maja 4 JOLINA ERICSSON
Teori Ester 5 ALVA ASPGREN
  6 CORNELIA OLIVEMARK
  7 ELLEN SVENSSON
Grupp 18.30-19.30 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
Släck och stäng stallet ojämna veckor
     
Vuxen 1 TINA JOHANSSON
Jämna veckor 2 MAJA TILLENIUS
19.30-20.15 3 SUSANNA JANSSON
Maja 4 MALIN JOHANSSON
  5 Plats finns
Släck och stäng stallet jämna veckor
    LÖRDAGAR HT 2022
     
09.00-10.00  1 NORA GREEN
Lekis 2 MOLLY LIND 
Tuva ojämna 3 ALINA TIBBELIN
Maja jämna 4 CELICE TIBBELIN
  5 ELISE STRANDBERG
  6 OLIVIA RISBERG-SPRINGARE
     
10.00-11.00 1 GORDON HEDBERG
Lekis 2 SIGRID HEDLUND 
Tuva ojämna 3 STELLA ÅKESSON
Maja jämna 4 TUVA JANSSON
  5 SIRI ENGBERG EHN 
  6 ISABELLA FORSLÖF
     
     
Barnridning varje lördag kl 11.15-12.00
Stalltjänsten håller i barnridningen  
     
11.00-11.45 Rid 1 ESTER OLIVEMARK
11.45-12.30 Teori 2 ELMA DE ALMEIDIA
Junior 3 KORNELIA BJÖRKLUND
Teori Stella 4 MIRA ALBERTSSON
Tuva ojämna 5 AGNES SVEDBERG
Maja jämna 6 AXEL MÅRTENSSON
  7 VIENNA SCHÜTZER
  8 IRIS SVED
     
11.00-11.45 Teori 1 ARON WENNERLUND
11.45-12.30 Rid 2 MOHAMED ALKHATIB
Junior 3 AUGUST JAN-ERS
Teori Stella 4 NELLY ANDERSSON
Tuva ojämna 5 BECCA LARSSON OLIVEMARK
Maja jämna 6 LYKKE BJÖRNEBARK
  7 HOLLIE BERGMAN
  8 FANNY SJÖNS
     
12.30-13.15 Rid 1 NOVA ANDERSSON
13.15-14.00 Teori 2 JOLINE FRÖBOM
Junior 3 JOLINE KJELLGREN
Teori Edith 4 TOWE SANDKVIST
Tuva ojämna 5 KENYA ALMÉN
Maja jämna 6 AGNES WALLMAN
  7 LILLY ANDERSSON
  8 EMMY ENGDAHL
     
     
     
    SÖNDAGAR HT 2022
     
     
     
16.00-16.45 Teori 1 ELLEN HALL
16.45-17.30 Rid 2 NICOLE ANDERSSON
Junior 3 UNNI ANLIOT
Fia 4 MEJA NIELSEN
Teori Tilda 5 WILDA VAINIONPÄÄ
  6 LEIAH SANDBERG JANHAGER
  7 JULIA S. EDLUND
  8 MAJA HAGSTRÖM
     
17.30-18.30  1 STELLA CARLSTRÖM
Hopp/dressyrspecial 2 EVELINA WESTLUND
Fia 3 EMMA REUTERHÄLL
Hoppar ojämna v 4 LINN HALL
Dressyr jämna  v 5 LINNIS ERIKSSON
  6 ELLA ERIKSSON
  7 IDA NORLING
     
Grupp 17.30-18.30 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
Släck och stäng stallet    
18.30-20.00   Löshoppning  
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611
Löshoppning    
Inga nyheter är skapade

image001

 

          

 Facebook Åsebo

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se