Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor HT 2021"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor HT 2021


UPPDATERAD 18/10 KL 12.00

    MÅNDAGAR HT 2021    
         
16.00-17.00 1 HILMA DANIELSSON
Lekis 2 LIVIA LILJEQVIST NORMAN
Fia/Cattis 3 JULIA DAHLBERG   
  4. ZELDA ANDERSSON
  5. ELLA MOLIN  
  6. TILDE MOLIN  
         
16.20-17.00 Rid 1 ELLEN SVENSSON  
17.00-17.40 Teori 2 EMELIE LILLBACK  
Junior 3 EBBA ERIKSSON  
Fia/Cattis 4 LOVISA ARNELÖV  
Teori Freia  5. SIMONA NILSSON  
  6. ALICE ANDERSSON  
  7. SAGA BERGKVIST  
         
17.00-18.00 Rid        1 NORA SCHEF  
18.00-18.40 Teori 2 EDITH BERG  
Hopp/dressyrspecial 3 WILMA BÄCKSTRÖM
Fia hopp 4 ALVA ANDERSSON  
Cattis dress 5. ELLA OGHAMMAR   
Teori Ester 6. CLARA LINDBERG  
  7. ELIN MUNTHER  
         
18.00-19.00 Rid  1 SALLY DAHLBERG   
19.00-19.40 Teori 2 TILDE LÖVDIN  
Hopp/dressyrspecial 3 FREJA NEIJMAN  
Fia hopp 4 NOVA LIDBECK  
Cattis dress 5. LIVIA JONSSON  
Teori Ida 6. TILDA ANDERSSON
  7. ELLA ERIKSSON  
         
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.
 OBS sätt fast hästen i boxen!       
19.00-20.00 Rid 1 LINNEA ERIKSSON   
Hopp/dressyrspecial 2 RUTH BROSTRÖM  
Fia hopp 3 THYRA BROSTRÖM  
Cattis dress 4. KLARA VESTLUND  
  5. ELIN HAGLUND  
  6. JULIA HEDLUND   
  7. ESTER JOHANSSON 
         
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
         
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY
Vuxen 2 KJERSTI HASSELSTEDT
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY
  4 SOFIA THYNI   
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!  
         
    TISDAGAR HT 2021    
         
16.00-17.00 1 ALMA NORDIN  
Lekis 2 INEZ SEGERBÄCK  
Maja 3 HELMER NORDIN  
  4. ADELIA STENVALL  
  5. LUKAS ERIKSSON  
  6. RUT ÖGREN  
         
16.30-17.10 Rid 1. ALICE MICKOLS  
17.10-17.50 Teori 2. ELIN BENGTSSON  
Junior 3. WILDA VAINIONPÄÄ
Cattis 4. VIENNA SCHÜTZER
Teori Livia 5. FANNY BENNESKOG
  6. BIBBI ANLIOT  
  7. Plats finns    
         
17.15-18.00 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT
Dressyrspecial 2. SALLY DAHLBERG  
Cattis 3. BIANCA LÖÖV ojämna V.
         
18.00-18.45 1. NORA/MATILDA SIVARS
Dressyrspecial 2. ISABELLE CASTELLANO
Cattis 3. ELLEN /MOLLY SÖDERBERG
         
         
18.45-19.30 1. MAGDALENA OLSSON
Vuxen 2. CAROLINE OLSSON  
Cattis 3. IDA NORLING  
  4. ISABELLA WESTLUND
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar. 
OBS sätt fast hästen i boxen!       
         
19.30-20.15 Rid  1. HARRIET GUSTAVSSON 
JÄMNA VECKOR 2. JENNY ENGDAHL  
Vuxen 3. CHRISTOFFER KARLSSON
Cattis 4. SOFIA THYNI  
         
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.        
         
19.30-20.15 Rid  1 JENNY ENGDAHL  
OJÄMNA VECKOR 2 HELENA SANDKVIST
Vuxen 3 JESSICA TÄRNEBORG
Cattis 4 SOFIA SANDKVIST  
         
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISAKSSON  
Vuxen  2 EMMA SVAHN  
Cattis 3 REBECCA CLAESSON
  4 ERIKA ENGSTRÖM  
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
         
    ONSDAGAR HT 2021
         
16.00-17.00 1. ISABELLE MÅNSSON
Lekis  2. THEA MEHLIN  
Maja 3. ASTRID ERIKSSON  
  4. CLARA MÅNSSON  
  5. ELLA MEHLIN  
  6. FREJA PIRGAIP  
         
16.20-17.00 Rid 1. TILDE LILLBACK   
17.00-17.40 Teori 2. MINNA PIRGAIP  
Junior 3. LEONA JOHANSSON
Fia  4. LILLY SANDKVIST BERSAN
Teori Thyra  5. SIRI FOLKJERN  
  6. FREJA NORENNA  
  7. Plats finns    
         
17.00-17.40 Rid 1. MAJA HAGSTRÖM  
17.40-18.20 Teori 2. JOLINA ERICSSON  
Junior 3. VILDA WALL  
Maja 4. WILMA KJELLIN   
Teori Thyra 5. HANNA ESGÅRD  
  6. LEONA LUNDSTRÖM 
  7. ISABELLA NORSTRÖM
         
17.40-18.20 Rid 1. BELLA BIRGERSSON 
18.20-19.00 Teori 2. SIGNE JANSSON  
Junior 3. ELSA LINDAHL  
Maja 4. GRETA ERIKSSON  
Teori Matilda 5. LOVISA LUNDSTRÖM
  6. EBBA DOVENKLEF  
  7. IDA SONNBÄCK  
         
18.30-19.15 1. ELIN KLAR  
Vuxen 2. MATILDA KRISTINADOTTER
Maja 3. KATTA JOHANSSON
  4. KATARINA JOHANSSON
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
OBS sätt fast hästen i boxen!       
19.15-20.00 1. ANNELIE JONSSON  
Vuxen 2. MAGDALENA NORDH
Maja 3. MARINA PETTERSSON
  4. SARA HALLBERG  
         
Grupp 19.15-20.00 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
         
20.00-20.45 1. LISA BJÖRKMAN  
Vuxen 2. MARIE NORMAN  
Maja 3. MARIA LINDWALL  
  4. EBBA SUNDLÖF  
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
         
    ONSDAGAR HT 2021
Sandra Perers ridhus        
17.30-18.30 1. LISA SÖREBO  
Hoppgrupp ojämna v 2. MOA ERIKSSON ÅMAN
Fia 3. TYRA ERIKSSON  
  4. TUVA JOHANSSON  
         
18.30-19.30 1. LIVIA JONSSON  
Hoppgrupp ojämna v 2. HEDVIG SKINNRASON
Fia 3. THEA SUNESSON  
  4. MOLLY ÅHLBERG  
         
19.30-20.30 1. ALICIA SUNDSTRÖM
Hoppgrupp ojämna v 2. MOA EKSTRÖM LUNDIN
Fia 3. EMILIA LARSSON  
  4. Plats finns    
         
17.30-18.15  1. NELLY BERGSTRAND
Dressyrspecial jämna v 2. TYRA ERIKSSON  
Cattis 3. LIVIA JONSSON  
         
         
18.15-19.00 1. JULIA HEDLUND  
Dressyrspecial jämna v 2. NÅMI ASPLUND  
Cattis 3. ÅSE BLOM  
         
         
19.00-19.45 1. EMILIA LARSSON  
Dressyrspecial jämna v 2. ELSA STJERNSTEN  
Cattis 3. MOA EKSTRÖM LUNDIN
         
         
19.45-20.30 1. THEA SUNESSON  
Dressyrspecial jämna v 2. TUVA JOHANSSON  
Cattis 3. TOVA HURTIG  
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
    TORSDAGAR HT 2021
  Bygga senast innan kl 16.45 , gäller alla i första gruppen!
         
NYTT!! För att minska ev smittspridning till gården, så rekommenderar vi
att BARA de ryttare som lånar ridskolehäst eller har häst i privatstallet mockar/fodrar etc
         
16.00-17.00 1. ELSIE LANTZ  
Lekis 2. ELLEN TELLANDER
Maja 3. SIRI SJÖBLOM  
  4. ROSA FOLKJERN  
  5. MEJA JÅFS  
  6. ELLIE NORBERG  
         
17.00-18.00 1. ELLA OGHAMMAR  
Hoppgrupp 2. NOVA PERERS  
Fia 3. TILDA ANDERSSON
Mockning i stallet 4. ISABELLA FOLKEBRANT
OBS sätt fast hästen i boxen!  5. ALVA HAGLUND  
         
         
18.00-19.00 1. ELSA STJERNSTEN  
Hoppgrupp 2. TOVA/INDRA HURTIG
Fia 3. VILMA KJERSEL  
Mockning i stallet 4. JULIA ERIKSSON  
OBS sätt fast hästen i boxen!  5. LUKAS ERIKSSON  
         
         
Grupp 19-20 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.   
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.    
         
19.00-20.00 1. HEDDA CLAESSON  
Hoppgrupp 2. SIGNE FOLKJERN  
Fia 3. SABINA NORGREN  
  4. KLARA VESTLUND  
  5. AMANDA GREEN  
         
         
Denna grupp släcker och stänger!      
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
         
20.00-21.15 1. NORA SIVARS  
Hoppgrupp 2. MOLLY/ELLEN SÖDERBERG
Fia 3. MATILDA SIVARS  
  4. OLIVIA SUNESSON  
  5. BIANCA LÖÖV  
  6. FREIA POLLAS  
         
         
         
    FREDAGAR HT 2021
         
10.00-10.45 Rid 1. GUNILLA HÅLL  
Dressyrspecial 2. CHRISTINA KLESTY
Cattis/Fia 3. MAUDE SJÖBLOM  
         
10.45-11.30 Rid 1. ÅSA NORDIN LINDGREN
Dressyrspecial 2. ÅSE BLOM/MARIE NORMAN
Cattis/Fia 3. ANNA EKLUND  
         
12.30-13.30 Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
         
13.30-14.30 Rid privat   SIMONE SEIJSING   
         
16.00-17.00  1. EDITH JOHANSSON  
Lekis 2. AGNES NILSSON  
Maja 3. ELSA KRIGH  
  4. OSCAR LINDVALL  
  5. JUNI ERIKSSON  
  6. JULIE ERIKSSON  
         
16.20-17.00 Rid 1. MAJA BENGTSSON  
17.00-17.40 Teori 2. LEIAH SANDBERG JANHAGER
Nybörjargrupp 3. NOVALIIE KARLSTRÖM
Fia 4. MHD SERAJ ALKHATIB
Teori Ester  5. VILDA SÖDERLUND
  6. ELSA SJÖBERG LUTHMAN
  7. EBBA PERSSON  
         
         
17.00-17.40 Rid 1. ALVA DANIELSSON 
17.40-18.20 Teori 2. SIMONA NILSSON  
Junior 3. ELIN JOSEFSSON  
Maja 4. MINOU HEDSTRÖM  
Teori Julia 5. ALICE ANDERSSON 
  6. SALLY HOLMQVIST
  7. STELLA HOLMQVIST
         
Grupp 17.00-17.40 hänger ut alla höpåsar på hästarnas boxdörrar i hela stallet
 efter ridningen. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.  
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.   
         
         
17.00-17.40 Teori 1. SVEA ANDERSSON   
17.40-18.20 Rid 2. MELTON FREDLUND
Nybörjargrupp 3. JULIA BJÖRNER  
Maja 4. EMILIA MELANDER
Teori Julia 5. FILIPPA HANSSON  
  6. TILDE BJÖRKMAN  
  7. MOLLY MÖLLERSTEN
         
         
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.   
Släcker och stänger        
         
         
    FREDAGAR HT 2021
         
         
         
Vuxen 1. CATARINA JOHANSSON
Jämna veckor 2. KIM SVETSNOFF ANDERSSON
18.20-19.05 3. FILIPPA FOLKJERN  
Maja 4. AGNETA SANDBERG
         
Ojämna veckor, Tömkörningskurs    
         
         
18.30-19.00 1. GUNILLA HÅLL  
Maja 2. NATHALIE GUSTAVSSON
  3. EMELIE GREIS  
         
         
19.00-19.30 1. MAJA TILENIUS  
Maja 2. ELVIRA TILENIUS  
  3. MAGDALENA NORDH
         
         
19.30-20.00 1. ANNELIE JONSSON  
Maja 2. JOHANNA MATTI  
  3. REENE LÖÖV  
         
         
20.00-20.30 1. ANNA-KARIN ENGSTRÖM
Maja 2. NORA SIVARS  
  3. JENNY SIVARS  
         
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.   
Släcker och stänger        
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
    LÖRDAGAR HT 2021
         
09.00-10.00  1. CELINN FRÖBOM   
Lekis 2. MEJA NORMAN  
Cattis/Maja 3. LOO EHN  
  4. ISABELLA TREFFNER
  5. ELISE STRANDBERG
  6. OLIVIA RISBERG-SPRINGARE
         
10.00-11.00 1. NOUR ALKHATIB  
Lekis 2. SIGRID HEDLUND   
Cattis/Maja 3. STELLA ÅKESSON  
  4. NOVA LÖFGREN  
  5. TUVA JANSSON  
  6. NICOLE HOVGARD  
         
Barnridning varje lördag kl 11.15-12.00  
Stalltjänsten håller i barnridningen      
11.00-11.40 Rid 1. ELIN SANDKVIST  
11.40-12.20 Teori 2. CORNELIA OLIVEMARK
Junior 3. MOLLY PETTERSSON
Cattis/Maja 4. LINN NIELSEN  
Teori Stella 5. IDA WESTERFORS  
  6. ALVA ASPGREN  
  7. JULIA S. EDLUND  
         
11.00-11.40 Teori 1. MOA HAGBERG  
11.40-12.20 Rid 2. MEJA NIELSEN  
Junior 3. AXEL MÅRTENSSON
Cattis/Maja 4. YLVA ENGSTRÖM  
Teori Stella 5. SAVANNA FOLKEBRANDT
  6. ESTER LUNDGREN LANTZ
Lunchpaus 7. AGNES SVEDBERG  
         
12.30-13.10 Teori 1. ESTER OLIVEMARK
13.10-13.50 Rid 2. ELMA DE ALMEIDIA
Junior 3. KORNELIA BJÖRKLUND
Emma/ Maja 4. MIRA ALBERTSSON
Teori Sally 5. MEJA NYLÉN  
  6. WERA SEG LIDÉN  
  7 Plats finns    
         
  1. ARON WENNERLUND
13.10-13.50 Teori 2. SALMA FLOOD  
13.50-14.30 Rid 3. EMMY ENGDAHL  
Junior 4. MOHAMED ALKHATIB
Emma/Maja 5. EBBA STRANDBERG
Teori Livia 6. IZABELLA HJÄLMESKOG
  7. NELLY ANDERSSON
         
13.50-14.30 Teori  1. NOVA ANDERSSON  
14.30-15.10 Rid  2. JOLINE FRÖBOM  
Nybörjargrupp 3. JOLINE KJELLGREN
Emma/Maja 4. TOWE SANDKVIST  
Teori Livia 5. KENYA ALMÉN  
  6. AGNES WALLMAN  
  7. LILLY ANDERSSON  
         
    SÖNDAGAR HT 2021
         
Ridskoj v.37-45 1. ESMERALDA SAHLSTRÖM
13.00-14.00 2. IRIS HALLBERG  
Alicia 3. STELLA GREEN  
  4. SWEA BLOMSTRÖM
  5. VEGA JONNYSDOTTER
  6. EIRA GUSTAFSSON  
  7. MAJKEN BACKLUND ALMÉN
  8. STELLA IVARSBACKE
         
Ridskoj v.37-45 1. AMELIA ROSELL  
14.00-15.00 2. LOVE LILJEQVIST NORMAN
Alicia 3. ALINA BJURLING  
  4. ALICIA ANDERSSON
  5. ELSA BERGGREN  
  6. AGNES GARDIN ANDERSSON
  7. JUNI KUMLIN  
  8. LINN ANDERSSON  
         
16.10-16.50 Teori 1. TAYMAA ALKHATIB
16.50-17.30 Rid 2. ELLEN HALL  
Junior 3. LINN HALL  
Fia 4. NICOLE ANDERSSON
Teori Sara 5. NELLIE FORSBERG  
  6. UNNI ANLIOT  
  7. ABDULLAH ALKHATIB
  8. MELINN ÖSTBERG WIMAN
         
17.30-18.30  1. STELLA CARLSTRÖM
Hopp/dressyrspecial 2. SARA HAGLUND  
Fia 3. EVELINA WESTLUND
Hoppar ojämna v 4. MAJA PROS  
Dressyr jämna  v 5. EMMA REUTERHÄLL
  6. ELSA EKEBERG  
  7. Plats finns    
         
Grupp 17.30-18.30 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.    
Släck och stäng stallet        
    Vid intresse kontakta Fia
18.30-19.15 1. Plats finns    
Unghästgrupp 2. FREJA NEIJMAN  
3-4 åriga hästar 3. JULIA ERIKSSON  
Inhoppning samt  4. AMANDA GREEN  
gruppträning 5. Plats finns    
Fia 6. Plats finns    
         
19.15-21.00   Löshoppning    
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611
Löshoppning        
Inga nyheter är skapade

image001

 

          

 Facebook Åsebo

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se