Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor HT 2020"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor HT 2020


Uppdaterad 19/10 kl 13.00 

 

    MÅNDAGAR HT 2020    
         
16.00-17.00 1 HILMA DANIELSSON
Lekis 2 AGNES WALLMAN  
Fia/Cattis 3 LILLY ANDERSSON  
  4. KENYA ALMÉN  
  5. LIVIA LILJEQVIST NORMAN
  6. CALLE SVETSNOFF  
         
16.20-17.00 Rid 1 ELLEN SVENSSON  
17.00-17.40 Teori 2 JULIA S. EDLUND  
Junior 3 ALVA ANDERSSON  
Fia/ Cattis 4 EMELIE LILLBACK  
Teori Freia Pollas 5. EBBA ERIKSSON  
  6. LOVISA ARNELÖV  
  7. SIMONA NILSSON  
         
17.00-18.00 Rid        1 WILMA AHLM   
18.00-18.40 Teori 2 MOLLY ÅHLBERG  
hopp/dressyrspecial 3 LIVIA JONSSON  
Fia hopp 4 SALLY DAHLBERG   
Cattis dress 5. VICTORIA RICKARDSSON
Teori Ida Norling 6. Plast finns    
  7. Plast finns    
         
18.00-19.00 Rid  1 ISABELLA ERIKSSON
19.00-19.40 Teori 2 MOLLY SÖDERBERG
hopp/dressyrspecial 3 SIGNE FOLKJERN  
Fia hopp 4 ESTER JOHANSSON 
Cattis dress 5. SAGA LINDBORG BORGULF
Teori Ida Norling 6. EMMA KAX  
  7. Plats finns    
         
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar 
         
19.00-20.00 Rid 1 LINNEA ERIKSSON   
hopp/ dressyrspecial 2 RUTH BROSTRÖM  
Fia hopp 3 JULIA HEDLUND   
Cattis dress 4. THYRA BROSTRÖM  
  5. ELIN HAGLUND  
  6. KLARA VESTLUND  
  7. Plats finns    
         
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
         
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY
Vuxen 2 KJERSTI HASSELSTEDT
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY
  4 KIM KRONLUND  
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!  
         
    TISDAGAR HT 2020    
         
16.40-17.20 rid 1. NORA SCHEF  
17.20-18.00 teori 2. EDITH BERG  
Junior 3. WILMA BÄCKSTRÖM
Cattis 4. ALVA HAGLUND  
Teori Matilda Sivars 5. CLARA LINDBERG  
  6. ELIN MUNTHER  
  7. ISABELLA FOLKEBRANT
         
17.20-18.00 Rid 1. ALICE MICKOLS  
18.00-18.40 Teori 2. SALLY HOLMQVIST
Junior 3. STELLA HOLMQVIST
Cattis 4. ELIN BENGTSSON  
Teori Ester Johansson 5. NOVA PERERS  
  6. ALICE ANDERSSON  
  7. Plats finns    
         
18.00-18.45 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT
Dressyrspecial 2. SIVARS    
Cattis 3. SÖREBO ojämn/BERGSTRAND jämn
         
18.45-19.30 1. LÖÖV ojämn/HEDLUND jämn
Dressyrspecial 2. LINN NEIJMAN   
Cattis 3. ISABELLE CASTELLANO
         
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
19.30-20.15 Rid  1. HARRIET GUSTAVSSON 
JÄMNA VECKOR 2. LOVISA FORSLÖF  
Vuxen 3. THERESE ALVARSSON
Cattis 4. JENNY ENGDAHL  
         
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.        
         
19.30-20.15 Rid  1 JENNY ENGDAHL  
OJÄMNA VECKOR 2 HELENA SANDKVIST
Vuxen 3 JOHAN PIRGAIP  
Cattis 4 CHRISTOFFER KARLSSON
         
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISAKSSON  
Vuxen  2 EMMA SVAHN  
Cattis 3 MATILDA KRISTINADOTTER
  4 SOFIA THYNI  
         
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
         
    ONSDAGAR HT 2020
         
16.00-17.00 1. CLARA SÖDERGREN
Lekis  start v 42 2. JULIA SÖDERGREN  
Cattis 3. ASTRID ERIKSSON  
  4. Plats finns    
  5. Plats finns    
  6. Plats finns    
         
16.20-17.00 Rid 1. TILDE LILLBACK   
17.00-17.40 Teori 2. MINNA PIRGAIP  
Junior 3. LEONA JOHANSSON
Fia  4. LILLY SANDKVIST BERSAN
Teori Thyra Broström 5. ELSA MATTSSON  
  6. LINN ÖHRN  
  7. MELINN ÖSTBERG WIMAN
         
17.00-17.40 Rid 1. ELLA OGHAMMAR   
17.40-18.20 Teori 2. JOLINA ERICSSON  
Junior 3. TILDA ANDERSSON
Cattis 4. MATILDA RUBIN BAUER
Teori Thyra Broström 5. VILDA WALL  
  6. LIVIA  JONSSON  
  7. WILMA KJELLIN   
         
17.40-18.20 Rid 1. SONJA JOHANSSON 
18.20-19.00 Teori 2. SELMA JOHANSSON 
Juniorgrupp 3. BELLA BIRGERSSON 
Cattis 4. TULA NORBERG  
Teori Ester Johansson 5. SIGNE JANSSON  
  6. ELSA LINDAHL  
  7. GRETA ERIKSSON  
         
18.30-19.15 1. PER NORBERG  
Vuxen-nybörjare 2. ALEX SMITH-LUNDGREN
Cattis 3. REBECCA CLAESSON
  4. ISABELLA WESTLUND
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
19.15-20.00 1. ANNELIE JONSSON  
Vuxen 2. RENÉE RUBIN BAUER 
Cattis 3. MAGDALENA NORDH
  4. HANNA ANDERSSON
  5. ANNA-LENA OLSSON
         
Grupp 19.15-20.00 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
         
20.00-20.45 1. MAGDALENA OLSSON
Vuxen 2. CAROLINE OLSSON  
Cattis 3. EMILIA SÖDER  
  4. ELSA ÄNGSVED  
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
         
    TORSDAGAR HT 2020
  Bygga senast innan kl 17.15 , gäller alla i första gruppen!
         
NYTT!! För att minska ev smittspridning till gården, så rekommenderar vi
att BARA de ryttare som lånar ridskolehäst eller har häst i travstallet mockar/fodrar etc
         
16.00-17.00 1. THEA MEHLIN  
Lekis 2. ELSIE LANTZ  
Fia 3. ELLEN TELLANDER
Start v.39 4. SIRI SJÖBLOM  
  5. NIKE ARNLUND LUNDQVIST
  6. Plats finns    
         
17.30-18.30 1. KLARA VESTLUND  
Hoppgrupp 2. ELSA EKEBERG  
Fia 3. NELLY BERGSSTRAND
Mockning i stallet 4. MOA EKSTRÖM LUNDIN
  5. TIMEA LÖVDIN  
  6. VIKTORIA RICKARDSSON 
         
18.30-19.30 1. HEDDA CLAESSON  
Hoppgrupp 2. LUKAS ERIKSSON  
Fia 3. FREIA POLLAS  
  4. HURTIG    
  5. SABINA NORGREN   
  6. VILMA KJERSEL  
         
Grupp 3 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.   
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.    
         
19.30-20.30 1. AMANDA NORDIN  
Hoppgrupp 2. SIVARS    
Fia 3. ELLEN SÖDERBERG
  4. OLIVIA SUNESSON   
  5. TYRA ERIKSSON  
  6. BIANCA LÖÖV  
         
Denna grupp släcker och stänger!      
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
         
20.30-21.30 1.      
Extra inhopp 2.      
Endast privathästar 3.      
Fia 4.      
MINST 3 st för träning! 5.      
Bokning till denna grupp skicka sms till Fia 070-5457611
         
         
    FREDAGAR HT 2020
         
10.00-10.45 Rid 1. GUNILLA HÅLL  
Dressyrspecial 2. CHRISTINA KLESTY
Ojämna veckor 3. KIM SVETSNOFF ANDERSSON
Cattis        
         
10.45-11.30 Rid 1. ÅSA NORDIN LINDGREN
Dressyrspecial 2. ÅSE BLOM  
Ojämna veckor 3. MAUDE SJÖBLOM  
Cattis        
         
13.30-14.30 Rid   SIMONE SEIJSING   
privat        
         
15.00-16.00  Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
         
16.00-17.00  1. EDITH JOHANSSON  
Lekis 2. AGNES NILSSON  
Fia 3. ELSA KRIGH  
  4. JUNI ERIKSSON  
  5. KIAN CARLISE  
  6. Plats finns    
         
16.20-17.00 Teori 1. ELLA OGHAMMAR  
17.00-17.40 Rid 2. SIMONA NILSSON  
Junior 3. TAYMAA ALKHATIB
Fia 4. ABDULLAH ALKHATIB
Teori Julia Hedlund 5. ABDULLAH ALKHATIB
  6. ELLA ERIKSSON  
  7. TILDE LÖVDIN  
Grupp 17.00-17.40 Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas 
boxdörrar i hela stallet efter ridningen    
17.00-17.40 Teori 1. ELLEN BJÖRCK  
17.40-18.20 Rid 2. JOLINA BROSTRÖM BRANDT
Junior 3. HANNA ESGÅRD  
Fia 4. LEONA LUNDSTRÖM 
Teori Elsa Ängsved 5. MATILDA RUBIN BAUER
  6. TILDA ANDERSSON
  7. NOVA LIDBECK  
         
Vuxen 1. CATARINA JOHANSSON
Jämna veckor 2. ANNA-KARIN ENGSTRÖM
18.20-19.05 3. FILIPPA FOLKJERN  
Fia 4. SUSANNA JANSSON
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.    
Grupp 17.40-18.20  Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.   
Släcker och stänger        
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
    LÖRDAGAR HT 2020
         
09.00-10.00  1. JOLINE FRÖBOM  
Lekis 2. JOLINE KJELLGREN
Cattis/Maja 3. WILMA BACKIUS  
  4. MEJA NORMAN  
  5. LOO EHN  
  6. ISABELLA TREFFNER
         
10.00-10.40 Rid 1. ELIN SANDKVIST  
10.40-11.20 Teori 2. CORNELIA OLIVEMARK
Junior 3. MOLLY PETTERSSON
Cattis/Maja 4. LINN NIELSEN  
Teori Stella Carlström 5. MOHAMMED HALABI
  6. IDA WESTERFORS  
  7. ALVA ASPGREN  
         
Barnridning varje lördag kl 10.15-10.45 ingen förbokning krävs. 
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15
Stalltjänsten håller i barnridningen      
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG  
10.50-11.30 Rid 2. ELSA EKMARK  
Junior 3. MEJA NIELSEN  
Cattis/Maja 4. AXEL MÅRTENSSON
Teori Stella Carlström 5. MIRA ALBERTSSON
  6. SAVANNA FOLKEBRANDT
  7. ALVA DANIELSSON 
         
10.40-11.20 Teori 1. ESTER OLIVEMARK
11.30-12.10 Rid 2. ELMA DE ALMEIDIA
Junior 3. KORNELIA BJÖRKLUND
Cattis/ Maja 4. IDA SONNBÄCK  
Teori Signe Folkjern 5. YLVA ENGSTRÖM  
  6. ESTER LUNDGREN LANTZ
  7 Plats finns    
Lunchpaus        
  1. TOWE SANDKVIST  
12.20-13.00 Teori 2. SALMA FLOOD  
13.10-13.50 Rid 3. MAJA BENGTSSON  
Nybörjargrupp 4. EMMY ENGDAHL  
Tuva/Maja 5. LOVISA EBERVIK  
Teori Nelly Bergstrand 6. MELTON FREDLUND
  7. MOHAMED ALKHATIB
         
13.00-13.40 Teori  1. EBBA STRANDBERG
13.50-14.30 Rid  2. IZABELLA HJÄLMESKOG
Junior 3. SIRI FOLKJERN  
Tuva/Maja 4. NELLY ANDERSSON
Teori Nelly Bergstrand 5. MEJA NYLÉN  
  6. CLARA SÖDERGREN
  7. JULIA SÖDERGREN  
    SÖNDAGAR HT 2020
10.00-11.15  1. HELMER LUNDIN  
Ridskoj start v 37  2. CHARLIE EK  
Louise / Elin 3. CLARA MÅNSSON  
  4. ISABELLE MÅNSSON
  5. LEON ANDERSSON  
  6. MOLLY LINDH  
  7. LINN GLADH ANDERSSON
  8. STELLA ÅKESSON  
  9. HUGO ENGLUND  
       10. NORA ÅKERLUND  
         
11.15-12.30 1. JULIE ERIKSSON  
Ridskoj start v 37  2. ROSA FOLKJERN  
Louise / Elin 3. HELMER HILLRING  
  4. ISABELLA FORSLÖF
  5. SIGRID ENGDAHL  
  6. SELINA SUNDIN  
  7. HENRY SUNESON  
  8. OLIVIA PERSSON  
  9. LYKKELIV EK  
       10. ELLA MEHLIN  
         
         
16.40-17.20 Teori 1. VIENNA SCHÜNTER
17.20-18.00 Rid 2. ELLEN HALL  
Nybörjargrupp 3. LINN HALL  
Fia 4. NICOLE ANDERSSON
Teori Sara Haglund 5. NELLIE FORSBERG  
  6. Plats finns    
  7. Plats finns    
         
18.00-19.00  1. STELLA CARLSTRÖM
Hopp/dressyrspecial 2. SARA HAGLUND  
Fia 3. IDA NORLING  
Hoppar ojämna v 4. EVELINA WESTLUND
Dressyr jämna  v 5. ELSA EKEBERG  
  6. EVELINA NORMAN  
  7. JOHANNA MATTSSON
         
Grupp 18-19.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.    
Släck och stäng stallet        
19.00-21.00   Löshoppning    
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611
Löshoppning        
Inga nyheter är skapade

image001

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

          

 Facebook Åsebo

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se