Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor VT 2018  ver 3"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor VT 2018  ver 3


    MÅNDAGAR VT 2018    
         
16.00-17.00 1 VIKTORIA SJÖÖ    
Lekis 2 TILDE LILLBACK    
Fia/Cattis 3 MINNA PIRGAIP    
  4. ALICE MICKOLS    
  5.      
  6.      
         
16.20-17.00 Rid 1 LEILA MIRO    
17.00-17.40 Teori 2 SAVANNA FOLKEBRANT    
Junior/Nybörjargrupp 3 ELLA OGHAMMAR    
Fia/ Cattis 4 JULIA S. EDLUND    
Teori Freia Pollas 5. TYRA JAGERWALL    
  6. EMELIE LILLBACK    
  7. EBBA ERIKSSON    
         
17.00-18.00 Rid 1 NELLY GRAHN    
18.00-18.40 Teori 2 ALVA KULLINGER    
hopp/dressyrspecial 3 TYRA BROSTRÖM    
Fia hopp 4 ISABELLA ERIKSSON    
Cattis dress 5. FREJA NEIJMAN    
Teori Ida Norling 6. ALICE NYHOLM    
  7. Plats finns    
         
18.00-19.00 Rid 1 KLARA WESTLUND    
19.00-19.40 Teori 2 MATHILDA SIVARS    
hopp/dressyrspecial 3 LINNEA ERIKSSON (fors)    
Fia hopp 4 ELLEN NICKLASSON BLIXT    
Cattis dress 5. ELLA JAKOBSSON    
Teori Ellen Malmkvist 6. ELSA EKEBERG    
  7. RUTH BROSTRÖM    
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
19.00-20.00 Rid 1 IDA NORLING    
hopp/ dressyrspecial 2 ELSA ÄNGSVED    
Fia hopp 3 LINNIS ERIKSSON    
Cattis dress   EBBA SUNDLÖF    
  5. EMMA HÖGLUND    
  6. NORA SIVARS    
  7. Plats finns    
         
Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
         
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY    
Vuxen 2 ÅSA LINDGREN    
Fia/Cattis 3 KIM KRONLUND    
  4 GUNILLA HÅLL    
         
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!        
         
    TISDAGAR VT 2018    
         
         
16.50-17.30 Rid 1. AMANDA KLARSTRÖM    
Dressyrspecial 2. Plats finns    
Cattis 3. Plats finns    
         
17.30-18,10 Rid 1. SIMONA NILSSON    
18.10-18.50 Teori 2. HAWANNA WASSÉN    
Junior 3. NORA SCHEF    
Cattis 4. Plats finns    
Teori Emma Höglund 5. Plats finns    
  6. Plats finns    
  7. Plats finns    
17.30-18.10 Teori        
18.10-18.50 Rid 1. SAGA LINDBORG BORGULF    
Junior 2. ISABELLA FOLKEBRANDT    
Cattis 3. FIYORI HABTEAB    
Teori Emma Höglund 4. NELLY BACKIUS    
  5. BETTY HÖLKE    
  6. Plats finns    
  7. Plats finns    
18.50-19.30 Rid        
Dressyrspecial 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT    
Cattis 2. BIANCA LÖÖV    
  3. Plats finns    
         
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
19.30-20.15 Rid 1. SOFIA NORDIN    
JÄMNA VECKOR 2. SOFIA NILSSON    
Vuxen 3. EMMA NYLÉN    
Cattis 4. JENNY ENGDAHL    
         
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
         
19.30-20.15 Rid 1 HARRIET GUSTAVSSON    
OJÄMNA VECKOR 2 KJERSTI HASSELSTEDT    
Vuxen 3 EMMA SVAHN    
Cattis 4 ANNA HEDLUND    
         
20.15-21.00 Rid        
Vuxen 1 JESSIKA ÅBERG    
Cattis 2 MARIT ISAKSSON    
  3 MARIA SUNDSTRÖM    
  4 HELENA SANDKVIST    
         
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!        
         
         
    ONSDAGAR VT 2018    
         
16.00-17.00 1. Plats finns    
Lekis 2. Plats finns    
Cattis 3. Plats finns    
  4. Plats finns    
  5. Plats finns    
  6. Plats finns    
         
17.00-17.40 Rid 1. MEJA KLÅVUS    
17.40-18.20 Teori 2. WERA KLÅVUS    
Junior 3. ALVA HAGLUND    
Cattis 4. WILMA AHLM    
Teori Tyra Grahn 5. GRETA ERIKSSON    
  6. LINN NIELSEN    
  7. Plats finns    
         
17.40-18.20 Rid 1. NILS ÄNGSVED    
18.20-19.00 Teori 2. MOLLY ÅHLBERG    
Junior 3. ELIN MUNTHER    
Cattis 4. ELLEN SVENSSON    
Teori Lina Oghammar 5. ELIF GÖLPUNAR    
  6. ROJDA CELIK    
  7. Plats finns    
         
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
17.40-18.20 Teori 1. AGNES NYSTRÖM    
18.20-19.00 Rid 2. HANNA ESGÅRD    
Junior 3. EMMA KAX    
Cattis 4. Plats finns    
Teori Lina Oghammar 5. Plats finns    
  6. Plats finns    
  7. Plats finns    
         
Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
         
19.15-20.15 1. MAGDALENA OLSSON    
Hopp/dressyr special 2. CAROLINA OLSSON    
Cattis 3. EMILIA SÖDER    
  4. NÅMI ASPLUND    
  5. Plats finns    
  6. Plats finns    
  7. Plats finns    
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!        
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!        
         
    Vill du vara med och rida enstaka ggr hör av dig till Fia 070-5457611 för ev återbud.    
Du som rider för någon annan klubb är självklart välkommen att vara med på egen häst.:-)        
         
         
    TORSDAGAR VT 2018    
         
         
  Bygga innan! Kl 16.10 senast, gäller alla i gruppen!      
Hoppgrupper För Fia        
         
16.30-17.30 1. FREIA POLLAS    
Fia 2. TIMEA LÖVDIN    
  3. LUKAS ERIKSSON    
  4. ELLEN SÖDERBERG    
  5. ELSA STJERSTEN    
  6. INDRA HURTIG    
         
         
         
17.30-18.30 1. OLIVIA SUNESSON    
Fia 2. LINA OGHAMMAR    
  3. MALIN NORGREN    
  4. SABINA NORGREN    
  5. KLARA VESTLUND    
  6. BIANCA LÖÖV    
         
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
18.30-19.30 1. TOVA HURTIG    
Fia 2. TOVA LÖVDIN    
  3. TYRA GRAHN    
  4. AMANDA NORDIN    
  5. ELIN HAGLUND    
  6. TUVA HEKKANEN    
         
Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
         
19.30-20.30        
Fia 1. LOUISE BLOMQVIST    
Denna grupp plockar 2. ELLEN MALMQVIST    
undan hinder i ridhuset 3. MOA ÅHLBERG    
  4. EBBA SUNDLÖF    
  5. AMANDA KLARSTRÖM    
  6. EMMA FAGERSTRÖM    
         
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!        
         
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!        
         
         
         
         
         
         
         
    FREDAGAR VT 2018    
         
13.15-14.15 Rid   SIMONE SEIJSING    
privat        
         
15.00-16.00 Rid   PATRICIA NORDLUND    
privat        
         
16.00-17.00 1. SIRI FOLKJERN    
Lekis 2. TOVE SANDKVIST    
Fia 3. WHILMA HELLSTRÖM    
  4. Plats finns    
  5. Plats finns    
  6. Plats finns    
         
         
Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas boxdörrar i hela stallet efter ridningen        
         
         
17.00-17.40 Rid 1. MOLLY SÖDERBERG    
17.40-18.00 Teori 2. SIGNE FOLKJERN    
Junior 3. ELSA EKEBERG    
Fia 4. JULIA HEDLUND    
Teori Elsa Ängsved 5. LINNEA ERIKSSON    
  6. ESTER JOHANSSON    
  7. ELLEN BJÖRCK    
         
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
17.40-18.25 1 ANNICA HEDLUND    
Vuxen 2 CATARINA JOHANSSON    
Fia 3 ANNA-KARIN ENGSTRÖM    
Jämna veckor 4 FILIPPA FOLKJERN    
         
Sista fre grupp        
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
         
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Släcker och stänger        
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!        
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
    LÖRDAGAR VT 2018    
         
         
09.00-10.00 1. ESTER OLIVEMARK    
Lekis 2. MIRA ALBERTSSON    
Cattis/ Louise 3. MOA MATTI    
  4. LEONA JOHANSSON    
  5. MEJA NIELSEN    
  6. EMMY ENGDAHL    
         
         
         
         
10.00-10.40 Rid 1. TILDA ANDERSSON    
10.40-11.20 Teori 2. ALICE MATTI    
Junior 3. EMMA SILLANPÄÄ    
Cattis/ Louise 4. ELIN SANDKVIST    
Teori Maja Rydén 5. NOVA LIDBECK    
  6. CORNELIA OLIVEMARK    
  7. Plats finns    
         
Barnridning varje lördag kl 11.20 ingen förbokning krävs.        
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15        
         
         
10.50-11.50 1. MOA HAGBERG    
Lekis 2. STELLA HOLMQVIST    
Cattis/Louise 3. ALICE ANDERSSON    
  4. LILLY SANDKVIST BERSAN    
  5. ALVA HAGBERG    
  6. SALLY HOLMQVIST    
         
11.50-12.50 1. ELMA DE ALMEIDIA    
Lekis 2. KORNELIA BJÖRKLUND    
Cattis/ Louise 3. MAYYAR YAMANI    
  4. OLLE LINDSTRÖM    
  5. THYRA LINDSTRÖM    
  6.      
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
    SÖNDAGAR VT 2018    
         
    Bygga fram innan lektion!    
Hoppgrupp        
17.00-18.00 1. MALWA WISELL    
Fia 2. TOVA WISELL    
  3. MOA EKSTRÖM LUNDIN    
  4. SARA HAGLUND    
  5. NEKISHA LAMMI    
  6. STELLA CARLSTRÖM    
         
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
18.00-19.00 1. TYHRA HEDLUND    
Hopp/dressyrspecial 2. ERIKA ENGSTRÖM    
Fia 3. MAJA RYDEN    
Hoppar ojämna v 4. LINA OGHAMMAR    
Dressyr jämna v 5. ÅSA LINDGREN    
  6. STELLA CARLSTRÖM    
  7. ISABEL CASTELLANO    
         
Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
Släck och stäng stallet        
         
         
19.00-21.00   Löshoppning    
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611    
Löshoppning        
         
         
         
         
Inga nyheter är skapade

image001

 

 

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken

om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

 

 

   

  Väder i Avesta

         

 Fasebok

 

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Enso
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: kansli@asebo.se

Se all info