Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor VT 2020"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor VT 2020


    MÅNDAGAR VT 2020      
           
16.00-17.00 1 HILMA DANIELSSON  
Lekis 2 ESMERALDA FOLKEBRANDT  
Fia/Cattis 3 LILLY ANDERSSON    
  4. ALVA HIRSCH     
  5. KENYA ALMÉN    
  6. Plats finns      
           
16.20-17.00 Rid 1 ELLA OGHAMMAR    
17.00-17.40 Teori 2 JULIA S. EDLUND    
Junior 3 ALVA ANDERSSON    
Fia/ Cattis 4 EMELIE LILLBACK    
Teori Freia Pollas 5. EBBA ERIKSSON    
  6. LOVISA ARNELÖV    
  7. MAJA HAGSTRÖM    
           
17.00-18.00 Rid        1 LISA SÖREBO    
18.00-18.40 Teori 2 ISABELLA ERIKSSON  
hopp/dressyrspecial 3 MOLLY SÖDERBERG  
Fia hopp 4 SIGNE FOLKJERN    
Cattis dress 5. NELLY BERGSTRAND  
Teori Ida Norling 6. HEDVIG SKINNRASON  
  7. ESTER JOHANSSON   
           
18.00-19.00 Rid  1 VIKTORA RICKARDSSON  
19.00-19.40 Teori 2 VILMA KJERSEL    
hopp/dressyrspecial 3 MOLLY LYXELL     
Fia hopp 4 MEJA KLÅVUS     
Cattis dress 5. WERA KLÅVUS    
Teori Tuva Hekkanen 6. WILMA AHLM     
  7. MOLLY ÅHLBERG    
           
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar   
           
19.00-20.00 Rid 1 TILDE BOMAN     
hopp/ dressyrspecial 2 LINNEA ERIKSSON (fors)  
Fia hopp 3 RUTH BROSTRÖM    
Cattis dress 4. TYRA ERIKSSON    
Gör iordning Idas häst 5. JULIA HEDLUND     
pga av teorigrupp  6. THYRA BROSTRÖM    
  7. ALICE NYHOLM    
           
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.    
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.  
           
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY  
Vuxen 2 GUNILLA HÅLL    
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY  
  4 Plats finns      
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
           
    TISDAGAR VT 2020      
           
16.40-17.20 rid 1. NORA SCHEF    
17.20-18.00 teori 2. EDITH BERG    
Junior 3. WILMA BÄCKSTRÖM  
Cattis 4. ALVA HAGLUND    
Teori Matilda Sivars 5. CLARA LINDBERG    
  6. ELIN MUNTHER    
  7. ISABELLA FOLKEBRANT  
           
17.20-18.00 Rid 1. ALICE MICKOLS    
18.00-18.40 Teori 2. SALLY HOLMQVIST  
Junior 3. STELLA HOLMQVIST  
Cattis 4. ELIN BENGTSSON    
Teori Ellen Söderberg 5. NOVA PERERS    
  6. ALICE ANDERSSON    
  7. ALVA ASPGREN    
           
18.00-18.45 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT  
Dressyrspecial 2. SIVARS      
Cattis 3. EKEBERG jämn/HEDLUND ojämn  
           
18.45-19.30 1. SÖDER ojämn/ LÖÖV jämn   
Dressyrspecial 2. TILDA NEIJMAN     
Cattis 3. LISA SÖREBO    
           
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar.   
           
19.30-20.15 Rid  1. VERONICA SCHEF    
JÄMNA VECKOR 2. HARRIET GUSTAVSSON   
Vuxen 3. JENNY ENGDAHL    
Cattis 4. CAROLINE BÄCKSTRÖM  
           
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.          
           
19.30-20.15 Rid  1 EMMA NYLÉN    
OJÄMNA VECKOR 2 JENNY ENGDAHL    
Vuxen 3 NINA WISELL    
Cattis 4 HELENA SANDKVIST  
           
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISAKSSON    
Vuxen  2 SUNDSTRÖM/JOHANSEN  
Cattis 3 EMMA SVAHN    
  4 Plats finns      
           
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!      
           
           
           
    ONSDAGAR VT 2020  
09.30-10.30 Rid          
privat, Jämna veckor   JENNIE ERIKSSON    
           
16.00-17.00 1. Plats finns      
Lekis 2. Plats finns      
Tuva Hekkanen 3. Plats finns      
  4. Plats finns      
  5. Plats finns      
  6. Plats finns      
           
16.20-17.00 Rid 1. TILDE LILLBACK     
17.00-17.40 Teori 2. MINNA PIRGAIP    
Nybörjargrupp 3. LEONA JOHANSSON  
Fia  4. LILLY SANDKVIST BERSAN  
Teori Julia Hedlund 5. ELSA MATTSON    
  6. ESTER LUNDGREN LANTZ  
  7. YLVA ENGSTRÖM    
           
17.00-17.40 Rid 1. ELLA OGHAMMAR     
17.40-18.20 Teori 2. MAJA HAGSTRÖM    
Junior 3. JOLINA ERICSSON    
Cattis 4. LEONA LUNDSTRÖM   
Teori Ida Norling 5. MATILDA RUBIN BAUER  
  6. NANTISCHA SUTTILEE  
  7. LIVIA  JONSSON    
           
17.40-18.20 Rid 1. IZABELLA HJÄLMESKOG  
18.20-19.00 Teori 2. SIRI FOLKJERN    
Junior 3. SONJA JOHANSSON   
Cattis 4. SELMA JOHANSSON   
Teori Ester Johansson 5. BELLA BIRGERSSON   
  6. Plats finns      
  7. Plats finns      
           
18.30-19.15 1. JOHAN MALMKVIST  
Vuxen 2. ANNA-LENA OLSSON  
Cattis 3. SOFIA THYNI    
  4. LEAH VON TROTT SU SOLZ  
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.   
           
19.15-20.00 1. ANNELIE JONSSON    
Vuxen 2. RENÉE RUBIN BAUER   
Nybörjare 3. MAGDALENA NORDH  
Cattis 4. HANNA ANDERSSON  
Grupp 19.15-20.00 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.    
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.    
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.  
20.00-20.45 1. MAGDALENA OLSSON  
Vuxen 2. CAROLINE OLSSON    
Cattis 3. EMILIA SÖDER    
  4. ELSA ÄNGSVED    
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!      
           
           
    TORSDAGAR VT 2020  
  Bygga senast innan kl 16.15 , gäller alla i första gruppen!
           
NYTT!! För att minska ev smittspridning till gården, så rekommenderar vi
att BARA de ryttare som lånar ridskolehäst eller har häst i travstallet mockar/fodrar etc
           
16.30-17.30 1. NELLY BERGSSTRAND  
Hoppgrupp 2. VILMA KJERSEL    
Fia 3. VIKTORIA RICKARDSSON   
Mockning i stallet 4. NEKISHA LAMMI    
  5. ELSA EKEBERG    
  6. Plats finns      
           
           
           
17.30-18.30 1. ELSA STJERSTEN    
Hoppgrupp 2. HEDDA CLAESSON    
Fia 3. TIMEA LÖVDIN    
Mockning i stallet 4. LUKAS ERIKSSON    
  5. ALVA KULLINGER    
  6. Plats finns      
           
           
18.30-19.30 1. BIANCA LÖÖV    
Hoppgrupp 2. FREIA POLLAS    
Fia 3. HURTIG      
  4. MOA EKSTRÖM LUNDIN  
  5. SABINA NORGREN     
  6. MALWA WISELL    
           
Grupp 3 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.    
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.     
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.      
           
19.30-20.30 1. AMANDA NORDIN    
Hoppgrupp 2. SIVARS      
Fia 3. ELLEN SÖDERBERG  
  4. OLIVIA SUNESSON     
  5. KLARA WESTLUND    
  6. TYRA ERIKSSON    
           
Denna grupp släcker och stänger!        
           
           
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
           
           
           
           
           
           
    FREDAGAR VT 2020  
           
10.00-10.45 Rid 1. GUNILLA HÅLL    
Dressyrspecial 2. CHRISTINA KLESTY  
Ojämna veckor 3. KIM SVETSNOFF ANDERSSON  
Cattis          
           
10.45-11.30 Rid 1. ÅSA NORDIN LINDGREN  
Dressyrspecial 2. ÅSE BLOM    
Ojämna veckor 3. Plats finns      
Cattis          
           
13.30-14.30 Rid   SIMONE SEIJSING     
privat          
           
15.00-16.00  Rid privat   PATRICIA NORDLUND    
           
16.00-17.00  1. TOWE SANDKVIST    
Lekis 2. EDITH JOHANSSON    
Fia 3. SALMA FLOOD    
  4. NOUR ALKHATIB    
  5. MOHAMED ALKHATIB  
  6. AGNES NILSSON    
           
16.20-17.00 Teori 1. MATILDA RUBIN BAUER  
17.00-17.40 Rid 2. ELLEN ISAKSSON     
Junior 3. TILDA ANDERSSON  
Fia 4. NOVA LIDBECK    
Teori Julia Hedlund 5. ELLEN SVENSSON    
  6. SIMONA NILSSON    
  7. LIVIA JONSSON    
Grupp 17.00-17.40 Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas   
boxdörrar i hela stallet efter ridningen      
17.00-17.40 Teori 1. SALLY DAHLBERG     
17.40-18.20 Rid 2. ELLEN BJÖRCK    
Junior 3. SAGA LINDBORG BORGULF  
Fia 4. EMMA KAX    
Teori Elsa Ängsved 5. JULIA RISTOLA    
  6. JOLINA BROSTRÖM BRANDT  
  7. HANNA ESGÅRD    
           
Vuxen 1. CATARINA JOHANSSON  
Jämna veckor 2. ANNA-KARIN ENGSTRÖM  
18.20-19.05 3. FILIPPA FOLKJERN    
Fia 4. SUSANNA JANSSON  
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.      
Grupp 17.40-18.20  Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.   
           
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.   
Släcker och stänger          
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
           
    LÖRDAGAR VT 2020  
           
09.00-10.00  1. MAJA BENGTSSON    
Lekis 2. EMMY ENGDAHL    
Cattis/Maja 3. OSCAR LINDVALL    
  4. LOVISA EBERVIK    
  5. MOA MATTI     
  6. Plats finns      
           
10.00-10.40 Rid 1. ELIN SANDKVIST    
10.40-11.20 Teori 2. CORNELIA OLIVEMARK  
Junior 3. MOLLY PETTERSSON  
Cattis/Maja 4. LINN NIELSEN    
Teori Stella Carlström 5. MOHAMMED HALABI  
  6. WILMA KJELLIN     
  7. Plats finns      
           
Barnridning varje lördag kl 10.15-10.45 ingen förbokning krävs. 
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15  
Stalltjänsten håller i barnridningen        
           
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG    
10.50-11.30 Rid 2. ELSA EKMARK    
Junior 3. MEJA NIELSEN    
Cattis/Maja 4. AXEL MÅRTENSSON  
Teori Stella Carlström 5. MIRA ALBERTSSON  
  6. SAVANNA FOLKEBRANDT  
  7. ALVA DANIELSSON   
           
10.50-11.30 Teori 1. ESTER OLIVEMARK  
11.30-12.10 Rid 2. LIV HOLMLUND KIISKINEN  
Nybörjargrupp 3. ELMA DE ALMEIDIA  
Cattis/ Maja 4. KORNELIA BJÖRKLUND  
Teori Signe Folkjern 5. IDA SONNBÄCK    
  6. IDA WESTERFORS    
  7 Plats finns      
Lunchpaus          
  1. TAJ ALKHATIB     
Integrationsprojekt 2. MARYAM MUKABEL  
13.10-13.30 Teori 3. NUR MUKABEL    
13.30-14.10 Rid 4. OSAMA MUKABEL    
Nybörjargrupp 5. JAN MOSTAFA    
Lina/Maja 6. LEAN MOSTAFA    
  7. ROUZ ALBOUCH    
  8. TALA ALKHATIB    
           
Teori 13.30-14.10 1. EBBA STRANDBERG  
Rid 14.10-14.50 2. ABDULLAH ALKHATIB  
Junior 3. OMAMA ALKHATIB  
Lina/Maja 4. KHALED ALGHOUL    
Teori Nelly Bergstrand 5. NELLY ANDERSSON  
  6. Plats finns      
  7. Plats finns      
           
    SÖNDAGAR VT 2020  
           
           
           
Integrationsprojekt          
16.30-17.00 Teori 1. ZEINA SAAD ALAH    
17.00-17.40 Rid 2. YASER SAAD ALAH  
17.40-18.00 Teori 3. TAYMAA ALKHATIB  
Nybörjargrupp 4. ABDULLAH  ALKHATIB  
Fia 5. FATIMA BADENJKI    
  6. ZAINAB BADENJKI    
  7. LAMAR YAMANI    
  8. Plats finns      
  9. Plats finns      
           
           
18.00-19.00  1. STELLA CARLSTRÖM  
Hopp/dressyrspecial 2. ISABEL CASTELLANO  
Fia 3. KLARA VESTLUND    
Hoppar ojämna v 4. SARA HAGLUND    
Dressyr jämna  v 5. IDA NORLING    
  6. EVELINA WESTLUND  
  7. Plats finns      
           
Grupp 18-19.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.    
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.      
Släck och stäng stallet          
19.00-21.00   Löshoppning      
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611  
Löshoppning          
Inga nyheter är skapade
Facebook Åsebo

image001

 

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

          

 Facebook

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se

Se all info