Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor VT 2019 ver 4"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor VT 2019 ver 4


    MÅNDAGAR VT 2019    
         
16.00-17.00 1 TILDE LILLBACK    
Lekis 2 MINNA PIRGAIP    
Fia/Cattis 3 FREJA PIRGAIP    
  4. KENYA ALMÉN    
  5. HEDIVG SCHEF    
  6. LEONA JOHANSSON    
         
16.20-17.00 Rid 1 MATILDA HOLM    
17.00-17.40 Teori 2 ELLA OGHAMMAR    
Junior 3 JULIA S. EDLUND    
Fia/ Cattis 4 TYRA JAGERWALL    
Teori Freia Pollas 5. EMELIE LILLBACK    
  6. EBBA ERIKSSON    
  7. REBECCA HOLM    
         
17.00-18.00 Rid 1 LISA SÖREBO    
18.00-18.40 Teori 2 ISABELLA ERIKSSON    
hopp/dressyrspecial 3 ESTER JOHANSSON    
Fia hopp 4 MOLLY SÖDERBERG    
Cattis dress 5. SIGNE FOLKJERN    
Teori Ida Norling 6. NELLY BERGSTRAND    
  7. HEDVIG SKINNRASON    
         
18.00-19.00 Rid 1 MATHILDA SIVARS    
19.00-19.40 Teori 2 SARA HAGLUND    
hopp/dressyrspecial 3 ALICE NYHOLM    
Fia hopp 4 ELSA EKEBERG    
Cattis dress 5. THYRA BROSTRÖM    
Teori Emma Höglund 6. NELLY GRAHN    
  7. NEKISHA LAMMI    
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar        
         
         
19.00-20.00 Rid 1 IDA NORLING    
hopp/ dressyrspecial 2 ELSA ÄNGSVED    
Fia hopp 3 NORA SIVARS    
Cattis dress 4. EVELINA WESTLUND    
  5. KLARA VESTLUND    
  6. LINNEA ERIKSSON (fors)    
  7. RUTH BROSTRÖM    
         
Grupp19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
         
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY    
Vuxen 2 KIM KRONLUND    
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY    
  4 KJERSTI HASSELSTEDT    
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!        
         
         
    TISDAGAR VT 2019    
         
16.40-17.20 rid 1. SIMONA NILSSON    
17.20-18.00 teori 2. NORA SCHEF    
Junior 3. EDITH BERG    
Cattis 4. WILMA BÄCKSTRÖM    
Teori Ellen Söderberg 5. ALVA HAGLUND    
  6. CLARA LINDBERG    
  7. ELIN MUNTHER    
         
17.20-18.00 Rid        
18.00-18.40 Teori 1. ALICE MICKOLS    
Nybörjargrupp 2. SALLY HOLMQVIST    
Cattis 3. STELLA HOLMQVIST    
Teori Ellen Malmqvist 4. LIVIA JONSSON    
  5. MOHAMMED HALABI    
  6. MATILDA RUBIN BAUER    
  7. ELIN BENGTSSON    
         
18.00-18.45 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT    
Dressyrspecial 2. KULLINGER jämn/HEDLUND ojämn    
Cattis 3. Plats finns!!    
         
18.45-19.30 1. AMANDA KLARSTRÖM    
Dressyrspecial 2. TILDA NEIJMAN    
Cattis 3. ERIKA ENGSTRÖM    
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
19.30-20.15 Rid 1. VERONICA SCHEF    
JÄMNA VECKOR 2. EMMA SVAHN    
Vuxen 3. EMMA NYLÉN    
Cattis 4. JENNY ENGDAHL    
         
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
         
19.30-20.15 Rid 1 HARRIET GUSTAVSSON    
OJÄMNA VECKOR 2 MALIN KULLINGER    
Vuxen 3 NINA WISELL    
Cattis 4 EMMA SVAHN    
         
20.15-21.00 Rid        
Vuxen 1 JESSIKA ÅBERG    
Cattis 2 MARIT ISAKSSON    
  3 MARIA SUNDSTRÖM    
  4 HELENA SANDKVIST    
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!        
         
         
    ONSDAGAR VT 2019    
09.30-10.30 Rid        
privat, Jämna veckor   JENNIE ERIKSSON    
         
Nybörjargrupp        
16.00-17.00 Rid+Teori        
Fia 1. Lena abo ayoun soud    
v5-11 2. Mohammad abo ayoun soud    
  3. Vana abo ayoun soud    
  4. Ahmad cheikh Youssef    
  5. Amina cheikh Youssef    
  6. Lamar Yamani    
  7. Read abo ayoun soud    
         
17.00-17.40 Rid 1. MEJA KLÅVUS    
17.40-18.20 Teori 2. WERA KLÅVUS    
Junior 3. WILMA AHLM    
Cattis 4. LINN NIELSEN    
Teori Olivia Suneson 5. GRETA ERIKSSON    
  6. MOLLY ÅHLBERG    
  7. ELLEN SVENSSON    
         
17.40-18.20 Rid 1. ELLA OGHAMMAR    
18.20-19.00 Teori 2. MAJA HAGSTRÖM    
Junior 3. JOLINA ERICSSON    
Cattis 4. LEONA LUNDSTRÖM    
Teori Ida Norling 5. JULIA RISTOLA    
  6. NANTISCHA SUTTILEE    
  7. Plats finns    
         
18.30-19.15 1. SVITLANA JANSSON    
Vuxengrupp 2. JOHAN MALMKVIST    
Cattis 3. ANNA-LENA OLSSON    
  4. MALIN HAGSTRÖM    
         
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
19.15-20.00 1. ANTON JOHANSEN    
Vuxengrupp 2. JOHAN PIRGAIP    
Cattis 3. Plats finns    
  4. Plats finns    
         
Grupp 19.15-20.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
         
20.00-20.45 1. MAGDALENA OLSSON    
Dressyrspecial 2. CAROLINE OLSSON    
Cattis 3. EMILIA SÖDER    
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!        
         
         
    TORSDAGAR VT 2019    
         
         
  Bygga innan! Kl 16.15 senast, gäller alla i gruppen!      
Hoppgrupper För Fia        
         
16.30-17.30 1. AMANDA KLARSTRÖM    
Fia 2. LUKAS ERIKSSON    
  3. INDRA HURTIG    
  4. HEDDA CLAESSON    
  5. JULIA ALMGREN    
  6. ALVA KULLINGER    
         
17.30-18.30 1. MALIN NORGREN    
Fia 2. SABINA NORGREN    
  3. KLARA VESTLUND    
  4. BIANCA LÖÖV    
  5. ELLEN SÖDERBERG    
  6. FREIA POLLAS    
         
Grupp 2 Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
18.30-19.30 1. TOVA HURTIG    
Fia 2. TOWA LÖVDIN    
  3. TIMEA LÖVDIN    
  4. AMANDA NORDIN    
  5. MALWA WISELL    
  6. OLIVIA SUNESSON    
         
Denna grupp 18.30 -19.30 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Samt ger Hö som hänger på boxen till alla        
19.30-20.30        
Fia 1. BLOMQVIST/ÅHLBERG    
Denna grupp plockar 2. TYRA HEDLUND    
undan hinder i ridhuset 3. EBBA SUNDLÖF    
  4. TUVA HEKKANEN    
  5. SIVARS    
  6. LINA BERGLUND    
         
Denna grupp släcker och stänger!        
         
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!        
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
    FREDAGAR VT 2019    
         
13.15-14.15 Rid   SIMONE SEIJSING    
privat        
         
15.00-16.00 Rid privat   PATRICIA NORDLUND    
         
16.00-17.00 1. TOWE SANDKVIST    
Lekis 2. ALICE ANDERSSON    
Fia 3. LILLY SANDKVIST BERSAN    
  4. SIRI FOLKJERN    
  5. NELLY ANDERSSON    
  6. LYKKE NAESS    
         
         
17.00-17.40 Rid 1. JULIA HEDLUND    
17.40-18.20 Teori 2. LINNEA ERIKSSON    
Junior 3. ELLEN BJÖRCK    
Fia 4. SAGA LINDBORG BORGULF    
Teori Elsa Ängsved 5. EMMA KAX    
  6. HANNA ESGÅRD    
  7. Plats finns    
Grupp 17-17.40 Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas boxdörrar i hela stallet efter ridningen        
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
         
17.40-18.25 1 CATARINA JOHANSSON    
Vuxen 2 ANNA-KARIN ENGSTRÖM    
Fia 3 FILIPPA FOLKJERN    
Jämna veckor 4 TERESE HOLM    
         
         
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
Grupp 17.40-18.25 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.        
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Släcker och stänger        
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!        
         
         
         
         
    LÖRDAGAR VT 2019    
         
09.00-10.00 1. ESTER OLIVEMARK    
Lekis 2. EMMY ENGDAHL    
Cattis/ Louise 3. ELMA DE ALMEIDIA    
  4. KORNELIA BJÖRKLUND    
  5. JOLINE KJELLGREN    
  6. MAJA BENGTSSON    
         
10.00-11.00 1. Mohammad Rashid    
Lekis 4-7 år 2. Obada Halabi    
Adel 3. Sndos Halabi    
v.5-11 4. Mateas Eilya    
  5. Libaryo Eilya    
  6. Youssef Anser    
         
10.00-10.40 Rid 1. TILDA ANDERSSON    
10.40-11.20 Teori 2. ELIN SANDKVIST    
Junior 3. NOVA LIDBECK    
Cattis/ Louise 4. CORNELIA OLIVEMARK    
Teori Stella Carlström 5. MOLLY PETTERSSON    
  6. LOVISA ARNELÖV    
  7.      
         
Barnridning varje lördag kl 11.00-11.30 ingen förbokning krävs.        
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15        
Stalltjänsten håller i barnridningen        
         
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG    
10.50-11.30 Rid 2. ELSA EKMARK    
Nybörjare 3. MEJA NIELSEN    
Cattis/Louise 4. AXEL MÅRTENSSON    
Teori Stella Carlström 5. AXEL LINDVALL    
  6. MIRA ALBERTSSON    
  7. ALVA ANDERSSON    
         
11.30-12.30 1. OSCAR LINDVALL    
Lekis 2. LOVISA EBERVIK    
Cattis/ Louise 3. LIV HOLMLUND KIISKINEN    
  4. HILMA DANIELSSON    
  5. LILLY ANDERSSON    
  6. PENNY GUSTAFSSON    
         
         
         
         
    LÖRDAGAR VT 2019    
         
         
12.30-13.00 1. Hamzeh Anser    
Nyb junior 2. Aicha Wahbi    
Cattis/ Louise 3. Asmaa Wahbi    
v.5-11 4. Osama Wahbi    
Adel 5. .Ibrahim Wahbi    
  6. Yaser Saad Alah    
  7. Ziena Saad Alah    
13.00-13.30        
Nyb junior 1. Malaz Asyan    
Cattis/ Louise 2. Laial Asyan    
v.5-11 3. Nuofal Asyan    
Adel 4. Jad Al Khatib    
  5. Taj Al Khatib    
  6. Abdullah Al khatib    
  7. Khaled Alghoul    
  8. Alia Zeitoun    
  9. Lutfi Zeitoun    
         
         
         
         
         
         
         
    SÖNDAGAR VT 2019    
         
17.00-17.30 1. Malak Shanta    
Nyb junior 2. Sidra Shanta    
Fia 3. Fatima Shanta    
v.5-11 4. Mohammad Nour Shanta    
  5. Thanaa Naser Eldin    
  6. Alaa Naser Eldin    
  7. Abdulrahman Naser Eldin    
         
17.30-18.00 1. Weam Aweani    
Nyb junior 2. Kenan Aweani    
Fia 3. Lana Aweani    
v.5-11 4. Fatima bandakji    
  5. Mohammad Bandakji    
  6. Zainab Bandakji    
  7. Izabel Saksak    
         
         
         
18.00-19.00 1. STELLA CARLSTRÖM    
Hopp/dressyrspecial 2. ISABEL CASTELLANO    
Fia 3. ELIN HAGLUND    
Hoppar ojämna v 4. NELLY BERGSSTRAND    
Dressyr jämna v 5. LINNIS ERIKSSON    
  6. Plats finns    
  7. Plats finns    
         
Grupp 18-19.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.        
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.        
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.        
Släck och stäng stallet        
         
         
19.00-21.00   Löshoppning    
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611    
Löshoppning        
         
         
         
Inga nyheter är skapade

image001

 

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken

om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

          

 Facebook

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Enso
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se

Se all info