Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor VT 2019"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor VT 2019


    MÅNDAGAR VT 2019        
             
16.00-17.00 1 TILDE LILLBACK        
Lekis 2 MINNA PIRGAIP        
Fia/Cattis 3 FREJA PIRGAIP        
  4. KENYA ALMÉN        
  5. HEDIVG SCHEF        
  6. Plats finns        
             
16.20-17.00 Rid 1 MATILDA HOLM        
17.00-17.40 Teori 2 ELLA OGHAMMAR        
Junior 3 JULIA S. EDLUND        
Fia/ Cattis 4 TYRA JAGERWALL        
Teori Freia Pollas 5. EMELIE LILLBACK        
  6. EBBA ERIKSSON        
  7. REBECCA HOLM        
             
17.00-18.00 Rid 1 LISA SÖREBO        
18.00-18.40 Teori 2 ISABELLA ERIKSSON        
hopp/dressyrspecial 3 ESTER JOHANSSON        
Fia hopp 4 MOLLY SÖDERBERG        
Cattis dress 5. SIGNE FOLKJERN        
Teori Ida Norling 6. NELLY BERGSTRAND        
  7. HEDVIG SKINNRASON        
             
18.00-19.00 Rid 1 MATHILDA SIVARS        
19.00-19.40 Teori 2 SARA HAGLUND        
hopp/dressyrspecial 3 ALICE NYHOLM        
Fia hopp 4 ELSA EKEBERG        
Cattis dress 5. THYRA BROSTRÖM        
Teori Ellen Malmkvist 6. NELLY GRAHN        
  7. NEKISHA LAMMI        
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar            
             
             
19.00-20.00 Rid 1 IDA NORLING        
hopp/ dressyrspecial 2 ELSA ÄNGSVED        
Fia hopp 3 NORA SIVARS        
Cattis dress 4. EVELINA WESTLUND        
  5. KLARA VESTLUND        
  6. LINNEA ERIKSSON (fors)        
  7. RUTH BROSTRÖM        
             
Grupp19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.            
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.            
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.            
             
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY        
Vuxen 2 KIM KRONLUND        
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY        
  4 KJERSTI HASSELSTEDT        
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!            
             
             
    TISDAGAR VT 2019        
             
16.40-17.20 rid 1. SIMONA NILSSON        
17.20-18.00 teori 2. NORA SCHEF        
Junior 3. EDITH BERG        
Cattis 4. WILMA BÄCKSTRÖM        
Teori Emma Höglund 5. ALVA HAGLUND        
  6. Plats finns        
  7. Plats finns        
             
17.20-18.00 Rid            
18.00-18.40 Teori 1. ALICE MICKOLS        
Nybörjargrupp 2. SALLY HOLMQVIST        
Cattis 3. STELLA HOLMQVIST        
Teori Emma Höglund 4. JULIA RISTOLA        
  5. LIVIA JONSSON        
  6. MOHAMMED HALABI        
  7. MATILDA RUBIN BAUER        
             
18.00-18.45 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT        
Dressyrspecial 2. KULLINGER jämn/HEDLUND ojämn        
Cattis 3. Plats finns!!        
             
18.45-19.30 1. AMANDA KLARSTRÖM        
Dressyrspecial 2. TILDA NEIJMAN        
Cattis 3. ERIKA ENGSTRÖM        
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.            
             
19.30-20.15 Rid 1. VERONICA SCHEF        
JÄMNA VECKOR 2. EMMA SVAHN        
Vuxen 3. EMMA NYLÉN        
Cattis 4. JENNY ENGDAHL        
             
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.            
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.            
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.            
             
19.30-20.15 Rid 1 HARRIET GUSTAVSSON        
OJÄMNA VECKOR 2 MALIN KULLINGER        
Vuxen 3 NINA WISELL        
Cattis 4 EMMA SVAHN        
             
20.15-21.00 Rid            
Vuxen 1 JESSIKA ÅBERG        
Cattis 2 MARIT ISAKSSON        
  3 MARIA SUNDSTRÖM        
  4 HELENA SANDKVIST        
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!            
             
             
    ONSDAGAR VT 2019        
09.30-10.30 Rid            
privat, Jämna veckor 1. JENNIE ERIKSSON        
             
      Nybörjargrupp   v.4-10  
v.4-10     15.40-16.20 Teori      
16.00-17.00 Lekis 4-7 år     16.20-17.00 Rid      
Adel     Fia      
1. Integrationsprojekt   1. Integrationsprojekt      
2. Integrationsprojekt   2. Integrationsprojekt      
3. Integrationsprojekt   3. Integrationsprojekt      
4. Integrationsprojekt   4. Integrationsprojekt      
5. Integrationsprojekt   5. Integrationsprojekt      
6. Integrationsprojekt   6. Integrationsprojekt      
    7. Integrationsprojekt      
             
17.00-17.40 Rid 1. MEJA KLÅVUS        
17.40-18.20 Teori 2. WERA KLÅVUS        
Junior 3. WILMA AHLM        
Cattis 4. LINN NIELSEN        
Teori 5. GRETA ERIKSSON        
  6. MOLLY ÅHLBERG        
  7. Plats finns        
             
17.40-18.20 Rid 1. ELIN MUNTHER        
18.20-19.00 Teori 2. ELLEN SVENSSON        
Junior 3. CLARA LINDBERG        
Cattis 4. ELLA OGHAMMAR        
Teori 5. MAJA HAGSTRÖM        
  6. Plats finns        
  7. Plats finns        
             
18.30-19.15 1. SVITLANA JANSSON        
Vuxengrupp 2. JOHAN MALMKVIST        
Cattis 3. ANNA-LENA OLSSON        
  4. Plats finns        
             
Grupp 18.30-19.15 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.            
             
19.15-20.00 1. ANTON JOHANSEN        
Vuxengrupp 2. JOHAN PIRGAIP        
Cattis 3. Plats finns        
  4. Plats finns        
             
Grupp 19.15-20.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.            
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.            
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.            
             
20.00-20.45 1. MAGDALENA OLSSON        
Dressyrspecial 2. CAROLINE OLSSON        
Cattis 3. EMILIA SÖDER        
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!            
             
    TORSDAGAR VT 2019        
             
15.40-16.20 Rid 1. Integrationsprojekt        
16.20-17.00 Teori 2. Integrationsprojekt        
Nybörjargrupp 3. Integrationsprojekt        
Fia 4. Integrationsprojekt        
v.4-10 5. Integrationsprojekt        
  6. Integrationsprojekt        
  7. Integrationsprojekt        
             
  Bygga innan! Kl 16.15 senast, gäller alla i gruppen!          
Hoppgrupper För Fia            
             
16.30-17.30 1. TIMEA LÖVDIN        
Fia 2. LUKAS ERIKSSON        
  3. INDRA HURTIG        
  4. HEDDA CLAESSON        
  5. JULIA ALMGREN        
  6. ALVA KULLINGER        
             
17.30-18.30 1. MALIN NORGREN        
Fia 2. SABINA NORGREN        
  3. KLARA VESTLUND        
  4. BIANCA LÖÖV        
  5. ELLEN SÖDERBERG        
  6. FREIA POLLAS        
             
Grupp 2 Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.            
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.            
             
18.30-19.30 1. TOVA HURTIG        
Fia 2. TOVA LÖVDIN        
  3. AMANDA KLARSTRÖM        
  4. AMANDA NORDIN        
  5. MALWA WISELL        
  6. OLIVIA SUNESSON        
             
Denna grupp 18.30 -19.30 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.            
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Samt ger Hö som hänger på boxen till alla            
19.30-20.30            
Fia 1. BLOMQVIST/ÅHLBERG        
Denna grupp plockar 2. TYRA HEDLUND        
undan hinder i ridhuset 3. EBBA SUNDLÖF        
  4. TUVA HEKKANEN        
  5. Plats finns        
  6. Plats finns        
             
Denna grupp släcker och stänger!            
             
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!            
             
    FREDAGAR VT 2019        
             
13.15-14.15 Rid   SIMONE SEIJSING        
privat            
             
15.00-16.00 Rid   PATRICIA NORDLUND        
privat            
             
16.00-17.00 1. TOWE SANDKVIST        
Lekis 2. ALICE ANDERSSON        
Fia 3. LILLY SANDKVIST BERSAN        
  4. SIRI FOLKJERN        
  5. MAYYAR YAMANI        
  6. NELLY ANDERSSON        
             
             
             
             
             
17.00-17.40 Rid 1. JULIA HEDLUND        
17.40-18.20 Teori 2. LINNEA ERIKSSON        
Junior 3. ELLEN BJÖRCK        
Fia 4. SAGA LINDBORG BORGULF        
Teori Elsa Ängsved 5. EMMA KAX        
  6. HANNA ESGÅRD        
  7. Plats finns        
Grupp 17-17.40 Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas boxdörrar i hela stallet efter ridningen            
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.            
             
17.40-18.25 1 CATARINA JOHANSSON        
Vuxen 2 ANNA-KARIN ENGSTRÖM        
Fia 3 FILIPPA FOLKJERN        
Jämna veckor 4 TERESE HOLM        
             
             
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.            
Grupp 17.40-18.25 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.            
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.            
Släcker och stänger            
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!            
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
    LÖRDAGAR VT 2019        
             
             
09.00-10.00 1. ESTER OLIVEMARK        
Lekis 2. EMMY ENGDAHL        
Cattis/ Louise 3. ELMA DE ALMEIDIA        
  4. KORNELIA BJÖRKLUND        
  5. Plats finns        
  6. Plats finns        
             
10.00-11.00 1. Integrationsprojekt        
Lekis 4-7 år 2. Integrationsprojekt        
Adel 3. Integrationsprojekt        
v.4-10 4. Integrationsprojekt        
  5. Integrationsprojekt        
  6. Integrationsprojekt        
             
10.00-10.40 Rid 1. TILDA ANDERSSON        
10.40-11.20 Teori 2. ELIN SANDKVIST        
Junior 3. NOVA LIDBECK        
Cattis/ Louise 4. CORNELIA OLIVEMARK        
Teori Stella Carlström 5. MOLLY PETTERSSON        
  6. ALICIA CARLSTRÖM        
  7. LOVISA ARNELÖV        
             
Barnridning varje lördag kl 11.00-11.30 ingen förbokning krävs.            
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15            
Stalltjänsten håller i barnridningen            
             
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG        
10.50-11.30 Rid 2. ELSA EKMARK        
Nybörjare 3. MEJA NIELSEN        
Cattis/Louise 4. AXEL MÅRTENSSON        
Teori Stella Carlström 5. AXEL LINDVALL        
  6. MIRA ALBERTSSON        
  7. ALVA ANDERSSON        
             
11.30-12.30 1. GUSTAV MÅRTENSSON        
Lekis 2. OSCAR LINDVALL        
Cattis/ Louise 3. LOVISA EBERVIK        
  4. LIV HOLMLUND KIISKINEN        
  5. HILMA DANIELSSON        
  6. Plats finns        
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
    SÖNDAGAR VT 2019        
             
    Bygga fram innan lektion!        
Planerad ev Intensiv hoppgrupp            
             
17.00-18.00 1.          
Fia 2.          
  3.          
  4.          
             
             
             
             
             
18.00-19.00 1. STELLA CARLSTRÖM        
Hopp/dressyrspecial 2. ISABEL CASTELLANO        
Fia 3. ELIN HAGLUND        
Hoppar ojämna v 4. NELLY BERGSSTRAND        
Dressyr jämna v 5. Plats finns        
  6. Plats finns        
  7. Plats finns        
             
Grupp 18-19.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.            
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.            
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.            
Släck och stäng stallet            
             
             
19.00-21.00   Löshoppning        
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611        
Löshoppning            
             
             
Inga nyheter är skapade

image001

 

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken

om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

          

 Facebook

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Enso
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 0226 56525
E-post: kansli@asebo.se

Se all info