Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor HT 2019 ver 5"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor HT 2019 ver 5


    MÅNDAGAR HT 2019  
       
16.00-17.00 1 HILMA DANIELSSON  
Lekis 2 MY MATTSON  
Fia/Cattis 3 ESMERALDA FOLKEBRANDT  
  4. WILDA WREDE  
  5. LILLY ANDERSSON  
  6. KENYA ALMEN  
       
16.20-17.00 Rid 1 ELLA OGHAMMAR  
17.00-17.40 Teori 2 JULIA S. EDLUND  
Junior 3 ALVA ANDERSSON  
Fia/ Cattis 4 EMELIE LILLBACK  
Teori Freia Pollas 5. EBBA ERIKSSON  
  6. REBECCA HOLM  
  7. Plats finns  
       
17.00-18.00 Rid 1 LISA SÖREBO  
18.00-18.40 Teori 2 ISABELLA ERIKSSON  
hopp/dressyrspecial 3 MOLLY SÖDERBERG  
Fia hopp 4 SIGNE FOLKJERN  
Cattis dress 5. NELLY BERGSTRAND  
Teori Ida Norling 6. HEDVIG SKINNRASON  
  7. Plats finns  
       
18.00-19.00 Rid 1 SARA HAGLUND  
19.00-19.40 Teori 2 ELSA EKEBERG  
hopp/dressyrspecial 3 THYRA BROSTRÖM  
Fia hopp 4 ALICE NYHOLM  
Cattis dress 5. ESTER JOHANSSON  
Teori Tuva Hekkanen 6. Plats finns  
  7. Plats finns  
       
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar      
       
19.00-20.00 Rid 1 IDA NORLING  
hopp/ dressyrspecial 2 ELSA ÄNGSVED  
Fia hopp 3 EVELINA WESTLUND  
Cattis dress 4. KLARA VESTLUND  
Gör iordning Idas häst 5. LINNEA ERIKSSON (fors)  
pga av teorigrupp 6. RUTH BROSTRÖM  
  7. Plats finns  
       
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.      
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.      
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.      
       
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY  
Vuxen 2 KIM KRONLUND  
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY  
  4 KJERSTI HASSELSTEDT  
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!      
       
    TISDAGAR HT 2019  
       
16.40-17.20 rid 1. GRETA ERIKSSON  
17.20-18.00 teori 2. NORA SCHEF  
Junior 3. EDITH BERG  
Cattis 4. WILMA BÄCKSTRÖM  
Teori Matilda Sivars 5. ALVA HAGLUND  
  6. CLARA LINDBERG  
  7. ELIN MUNTHER  
       
17.20-18.00 Rid 1. ALICE MICKOLS  
18.00-18.40 Teori 2. SALLY HOLMQVIST  
Junior 3. STELLA HOLMQVIST  
Cattis 4. ELIN BENGTSSON  
Teori Ellen Söderberg 5. NOVA PERERS  
  6. AMANDA NÄRLAND  
  7. Plats finns  
       
18.00-18.45 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT  
Dressyrspecial 2. SIVARS  
Cattis 3. KULLINGER jämn/HEDLUND ojämn  
       
18.45-19.30 1. MALIN KULLINGER ojämn  
Dressyrspecial 2. TILDA NEIJMAN  
Cattis 3. ERIKA ENGSTRÖM  
       
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.      
       
19.30-20.15 Rid 1. VERONICA SCHEF  
JÄMNA VECKOR 2. EMMA SVAHN  
Vuxen 3. HARRIET GUSTAVSSON  
Cattis 4. JENNY ENGDAHL  
       
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.      
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna.      
TA AV GRIMMOR.      
       
19.30-20.15 Rid 1 EMMA NYLÉN  
OJÄMNA VECKOR 2 JENNY ENGDAHL  
Vuxen 3 NINA WISELL  
Cattis 4 EMMA SVAHN  
       
20.15-21.00 Rid 1 MARIT ISAKSSON  
Vuxen 2 MARIA SUNDSTRÖM  
Cattis 3 HELENA SANDKVIST  
  4 JOHAN PIRGAIP  
       
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!      
       
       
       
       
    ONSDAGAR HT 2019  
09.30-10.30 Rid      
privat, Jämna veckor   JENNIE ERIKSSON  
       
       
16.20-17.00 Rid 1. TILDE LILLBACK  
17.00-17.40 Teori 2. MINNA PIRGAIP  
Nybörjargrupp 3. LEONA JOHANSSON  
Fia 4. LILLY SANDKVIST BERSAN  
Teori Julia Hedlund 5. ALICE ANDERSSON  
  6. Plats finns  
  7. Plats finns  
       
17.00-17.40 Rid 1. ELLA OGHAMMAR  
17.40-18.20 Teori 2. MAJA HAGSTRÖM  
Junior 3. JOLINA ERICSSON  
Cattis 4. LEONA LUNDSTRÖM  
Teori Ida Norling 5. MATILDA RUBIN BAUER  
  6. NANTISCHA SUTTILEE  
  7. LIVIA JONSSON  
       
17.40-18.40 Rid 1. MEJA KLÅVUS  
18.40-19.20 Teori 2. WERA KLÅVUS  
"Egen-ponnygrupp" 3. WILMA AHLM  
hopp/dressyrspecial 4. MOLLY ÅHLBERG  
Cattis 5. VILMA KJERSEL  
Teori Olivia Sunesson 6. BETTY HÖLKE  
  7. AGNES NYSTRÖM  
       
18.45-19.30 1. JOHAN MALMKVIST  
Vuxen 2. ANNA-LENA OLSSON  
Cattis 3. MALIN HAGSTRÖM  
  4. Plats finns  
       
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.      
       
19.30-20.15 1. ANNELIE JONSSON  
Vuxen 2. RENÉE RUBIN BAUER  
Nybörjare 3. MAGDALENA NORDH  
Cattis 4. HANNA ANDERSSON  
       
Grupp 19.30-20.15 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.      
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.      
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.      
       
20.15-21.00 1. MAGDALENA OLSSON  
Vuxen 2. CAROLINE OLSSON  
Cattis 3. EMILIA SÖDER  
  4. ANTON JOHANSEN  
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!      
       
       
    TORSDAGAR HT 2019  
       
       
  Bygga senast innan kl 16.15 , gäller alla i första gruppen!    
       
       
16.30-17.30 1. NELLY BERGSSTRAND  
Hoppgrupp 2. LUKAS ERIKSSON  
Fia 3. HEDDA CLAESSON  
  4. ALVA KULLINGER  
  5. ELSA STJERSTEN  
  6. Plats finns  
       
17.30-18.30 1. KLARA VESTLUND  
Hoppgrupp 2. BIANCA LÖÖV  
Fia 3. AMANDA NORDIN  
  4. FREIA POLLAS  
  5. OLIVIA SUNESSON  
  6. JULIA ALMGREN  
       
Grupp 2 Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.      
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.      
       
18.30-19.30 1. HURTIG  
Hoppgrupp 2. LÖVDIN  
Fia 3. SIVARS  
  4. ELLEN SÖDERBERG  
  5. MALWA WISELL  
  6. Plats finns  
       
Plocka undan hinder 19.30-19.45      
Grupp 3 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.      
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.      
       
Vuxen 1. CATARINA JOHANSSON  
Jämna veckor 2. ANNA-KARIN ENGSTRÖM  
19.45-20.30 3. FILIPPA FOLKJERN  
Fia 4. CAROLINE BÄCKSTRÖM  
       
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.      
Denna grupp släcker och stänger!      
       
       
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!      
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    FREDAGAR HT 2019  
       
10.00-10.45 Rid 1. KIM KRONLUND  
Dressyrspecial 2. ÅSA NORDIN LINDGREN  
Jämna veckor 3. CHRISTINA KLESTY  
Cattis      
       
       
       
13.15-14.15 Rid   SIMONE SEIJSING  
privat      
       
15.00-16.00 Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
       
16.00-17.00 1. TOWE SANDKVIST  
Lekis 2. SIRI FOLKJERN  
Fia 3. NELLY ANDERSSON  
  4. EDITH JOHANSSON  
  5. NOUR ALKHATIB  
  6. MUHAMAD ALKHATIB  
       
16.20-17.00 Teori 1. SALLY DAHLBERG  
17.00-17.40 Rid 2. ELLEN ISAKSSON  
Junior 3. TILDA ANDERSSON  
Fia 4. NOVA LIDBECK  
Teori Julia Hedlund 5. ELLEN SVENSSON  
  6. SIMONA NILSSON  
  7. LIVIA JONSSON  
       
       
Grupp 17-17.40 Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas boxdörrar i hela stallet efter ridningen      
       
       
17.00-17.40 Teori 1. JULIA HEDLUND  
17.40-18.20 Rid 2. ELLEN BJÖRCK  
Junior 3. SAGA LINDBORG BORGULF  
Fia 4. EMMA KAX  
Teori Elsa Ängsved 5. JULIA RISTOLA  
x = fixa iordning Julias 6. JOLINA BROSTRÖM BRANDT  
häst. 7. HANNA ESGÅRD  
       
       
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.      
Grupp 17.40-18.20 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.      
       
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.      
Släcker och stänger      
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!      
       
       
       
    LÖRDAGAR HT 2019  
       
09.00-10.00 1. MAJA BENGTSSON  
Lekis 2. EMMY ENGDAHL  
Cattis/Maja 3. OSCAR LINDVALL  
  4. LOVISA EBERVIK  
  5. MOA MATTI  
  6. LUCAS MATTI  
       
10.00-10.40 Rid 1. ELIN SANDKVIST  
10.40-11.20 Teori 2. ISABELLA FOLKEBRANT  
Junior 3. CORNELIA OLIVEMARK  
Cattis/Maja 4. MOLLY PETTERSSON  
Teori Stella Carlström 5. LOVISA ARNELÖV  
  6. LINN NIELSEN  
  7. MOHAMMED HALABI  
       
Barnridning varje lördag kl 11.00-11.30 ingen förbokning krävs.      
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15      
Stalltjänsten håller i barnridningen      
       
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG  
10.50-11.30 Rid 2. ELSA EKMARK  
Junior 3. MEJA NIELSEN  
Cattis/Maja 4. AXEL MÅRTENSSON  
Teori Stella Carlström 5. MIRA ALBERTSSON  
  6. SAVANNA FOLKEBRANDT  
  7. ALVA DANIELSSON  
       
       
       
11.30-12.10 Rid 1. ESTER OLIVEMARK  
12.10-12.50 Teori 2. LIV HOLMLUND KIISKINEN  
Nybörjargrupp 3. ELMA DE ALMEIDIA  
Cattis/ Maja 4. KORNELIA BJÖRKLUND  
Teori Signe Folkjern 5. AMELIA MICKOLS  
  6. IDA SONNBÄCK  
  7 Plats finns  
       
Integrationsprojekt      
12.30-12.50 Teori 1. LUTFI ZEITOUN  
12.50-13.30 Rid 2. ALIA ZEITOUN  
13.30-13.50 Teori 3. FATIMA BADENJKI  
Nybörjargrupp 4. ZEINAB BADENJKI  
Cattis/Maja 5. AMAMEH ALKHATIB  
  6. LAMAR YAMANI  
  7. Plats finns  
       
       
       
       
    SÖNDAGAR HT 2019  
       
       
       
Integrationsprojekt      
16.30-17.00 Teori 1. ABDULLAH ALKHATIB  
17.00-17.40 Rid 2. KHALED ALGHOUL  
17.40-18.00 Teori 3. ZEINA SAAD ALAH  
Nybörjargrupp 4. YASER SAAD ALAH  
Fia 5. ROUZ ALBOUCH  
  6. JAD ALKHABTIB  
  7. TAJ ALKHATIB  
  8. TAYMAA ALKHATIB  
  9. ABDULLAH ALKHATIB  
       
       
18.00-19.00 1. STELLA CARLSTRÖM  
Hopp/dressyrspecial 2. ISABEL CASTELLANO  
Fia 3. ELIN HAGLUND  
Hoppar ojämna v 4. LINNIS ERIKSSON  
Dressyr jämna v 5. KIM SVETSNOFF ANDERSSON  
  6. Plats finns  
  7. Plats finns  
       
Grupp 18-19.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.      
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.      
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.      
Släck och stäng stallet      
19.00-21.00   Löshoppning  
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611  
Löshoppning      
       
       
Inga nyheter är skapade

image001

 

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken

om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

          

 Facebook

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Enso
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se

Se all info