Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor HT 2019"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor HT 2019


    MÅNDAGAR HT 2019    
         
16.00-17.00 1 HILMA DANIELSSON
Lekis 2 ESMERALDA FOLKEBRANDT
Fia/Cattis 3 WILDA WREDE  
  4. LILLY ANDERSSON
  5. KENYA ALMEN  
  6. SIRI FOLKJERN  
         
16.20-17.00 Rid 1 ELLA OGHAMMAR
17.00-17.40 Teori 2 JULIA S. EDLUND  
Junior 3 ALVA ANDERSSON
Fia/ Cattis 4 EMELIE LILLBACK
Teori Freia Pollas 5. EBBA ERIKSSON  
  6. LOVISA ARNELÖV
  7. Plats finns    
         
17.00-18.00 Rid        1 LISA SÖREBO  
18.00-18.40 Teori 2 ISABELLA ERIKSSON
hopp/dressyrspecial 3 MOLLY SÖDERBERG
Fia hopp 4 SIGNE FOLKJERN  
Cattis dress 5. NELLY BERGSTRAND
Teori Ida Norling 6. HEDVIG SKINNRASON
  7. LINNEA ERIKSSON
         
18.00-19.00 Rid  1 SARA HAGLUND  
19.00-19.40 Teori 2 ELSA EKEBERG  
hopp/dressyrspecial 3 THYRA BROSTRÖM
Fia hopp 4 ALICE NYHOLM  
Cattis dress 5. ESTER JOHANSSON 
Teori Tuva Hekkanen 6. VIKTORA RICKARDSSON
  7. Plats finns    
         
Grupp 18-19 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar 
         
19.00-20.00 Rid 1 IDA NORLING  
hopp/ dressyrspecial 2 ELSA ÄNGSVED  
Fia hopp 3 EVELINA WESTLUND
Cattis dress 4. KLARA VESTLUND
Gör iordning Idas häst 5. LINNEA ERIKSSON (fors)
pga av teorigrupp  6. RUTH BROSTRÖM  
  7. Plats finns    
         
Grupp 19-20 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
         
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY
Vuxen 2 KIM KRONLUND   
Fia/Cattis 3 EWA ODENIUS RINGABY
  4 KJERSTI HASSELSTEDT
20-20.45 Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!  
         
    TISDAGAR HT 2019    
         
16.40-17.20 rid 1. NORA SCHEF  
17.20-18.00 teori 2. EDITH BERG  
Junior 3. WILMA BÄCKSTRÖM
Cattis 4. ALVA HAGLUND  
Teori Matilda Sivars 5. CLARA LINDBERG
  6. ELIN MUNTHER  
  7. Plats finns    
         
17.20-18.00 Rid 1. ALICE MICKOLS  
18.00-18.40 Teori 2. SALLY HOLMQVIST
Junior 3. STELLA HOLMQVIST
Cattis 4. ELIN BENGTSSON  
Teori Ellen Söderberg 5. NOVA PERERS  
  6. ALICE ANDERSSON
  7. ALVA ASPGREN  
         
18.00-18.45 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT
Dressyrspecial 2. SIVARS    
Cattis 3. KULLINGER jämn/HEDLUND ojämn
         
18.45-19.30 1.  KULLINGER ojämn/ HÅLL jämn 
Dressyrspecial 2. TILDA NEIJMAN   
Cattis 3. ERIKA ENGSTRÖM
         
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lorthögar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
19.30-20.15 Rid  1. VERONICA SCHEF
JÄMNA VECKOR 2. EMMA SVAHN  
Vuxen 3. HARRIET GUSTAVSSON 
Cattis 4. JENNY ENGDAHL  
         
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen. Häng fram höpåsar på boxarna. 
TA AV GRIMMOR.        
         
19.30-20.15 Rid  1 EMMA NYLÉN  
OJÄMNA VECKOR 2 JENNY ENGDAHL  
Vuxen 3 NINA WISELL  
Cattis 4 EMMA SVAHN  
         
20.15-21.00 Rid  1 MARIT ISAKSSON  
Vuxen  2 MARIA SUNDSTRÖM
Cattis 3 HELENA SANDKVIST
  4 JOHAN PIRGAIP  
         
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
         
         
         
         
    ONSDAGAR HT 2019
09.30-10.30 Rid        
privat, Jämna veckor   JENNIE ERIKSSON  
         
         
16.20-17.00 Rid 1. TILDE LILLBACK   
17.00-17.40 Teori 2. MINNA PIRGAIP  
Nybörjargrupp 3. LEONA JOHANSSON
Fia  4. LILLY SANDKVIST BERSAN
Teori Julia Hedlund 5. ELSA MATTSON  
  6. ESTER LUNDGREN LANTZ
  7. YLVA ENGSTRÖM  
         
17.00-17.40 Rid 1. ELLA OGHAMMAR 
17.40-18.20 Teori 2. MAJA HAGSTRÖM  
Junior 3. JOLINA ERICSSON  
Cattis 4. LEONA LUNDSTRÖM 
Teori Ida Norling 5. MATILDA RUBIN BAUER
  6. NANTISCHA SUTTILEE
  7. LIVIA  JONSSON  
         
17.40-18.40 Rid  1. MEJA KLÅVUS   
18.40-19.20 Teori 2. WERA KLÅVUS  
"Egen-ponnygrupp" 3. WILMA AHLM   
hopp/dressyrspecial 4. MOLLY ÅHLBERG  
Cattis 5. VILMA KJERSEL  
Teori Olivia Sunesson 6. BETTY HÖLKE  
  7. VIKTORA RICKARDSSON
         
18.45-19.30 1. JOHAN MALMKVIST
Vuxen 2. ANNA-LENA OLSSON
Cattis 3. MALIN HAGSTRÖM
  4. SOFIA THYNI  
         
Grupp 18.45-19.30 Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
19.30-20.15 1. ANNELIE JONSSON
Vuxen 2. RENÉE RUBIN BAUER 
Nybörjare 3. MAGDALENA NORDH
Cattis 4. HANNA ANDERSSON
         
Grupp 19.30-20.15 fodrar kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
         
20.15-21.00 1. MAGDALENA OLSSON
Vuxen 2. CAROLINE OLSSON
Cattis 3. EMILIA SÖDER  
  4. ANTON JOHANSEN
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!    
         
         
    TORSDAGAR HT 2019
         
         
  Bygga senast innan kl 16.15 , gäller alla i första gruppen!
         
         
16.30-17.30 1. NELLY BERGSSTRAND
Hoppgrupp 2. LUKAS ERIKSSON  
Fia 3. HEDDA CLAESSON
  4. ALVA KULLINGER
  5. ELSA STJERSTEN  
  6. NEKISHA LAMMI  
         
17.30-18.30 1. KLARA WESTLUND
Hoppgrupp 2. BIANCA LÖÖV  
Fia 3. AMANDA NORDIN
  4. FREIA POLLAS  
  5. OLIVIA SUNESSON 
  6. JULIA ALMGREN  
         
Grupp 2 Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.   
         
18.30-19.30 1. HURTIG    
Hoppgrupp 2. LÖVDIN    
Fia 3. SIVARS    
  4. ELLEN SÖDERBERG
  5. MALWA WISELL  
  6. MOA EKSTRÖM LUNDIN
         
Plocka undan hinder 19.30-19.45      
Grupp 3 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.  
Ojämna veckor fodrar även grupp 3 hö till alla hästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.   
         
Vuxen 1. CATARINA JOHANSSON
Jämna veckor 2. ANNA-KARIN ENGSTRÖM
19.45-20.30 3. FILIPPA FOLKJERN
Fia 4. CAROLINE BÄCKSTRÖM
         
Denna grupp fodrar hö till alla hästar.    
Denna grupp släcker och stänger!      
         
         
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
         
         
         
         
         
         
         
         
         
    FREDAGAR HT 2019
         
10.00-10.45 Rid 1. KIM KRONLUND  
Dressyrspecial 2. ÅSA NORDIN LINDGREN
Jämna veckor 3. CHRISTINA KLESTY
Cattis        
         
         
13.15-14.15 Rid   SIMONE SEIJSING   
privat        
         
15.00-16.00  Rid privat   PATRICIA NORDLUND  
         
16.00-17.00  1. TOWE SANDKVIST
Lekis 2. NELLY ANDERSSON
Fia 3. EDITH JOHANSSON
  4. SALMA FLOOD  
  5. NOUR ALKHATIB  
  6. MOHAMMED ALKHATIB
         
         
16.20-17.00 Teori 1. SALLY DAHLBERG 
17.00-17.40 Rid 2. ELLEN ISAKSSON   
Junior 3. TILDA ANDERSSON
Fia 4. NOVA LIDBECK  
Teori Julia Hedlund 5. ELLEN SVENSSON  
  6. SIMONA NILSSON  
  7. LIVIA JONSSON  
         
         
Grupp 17.00-17.40 Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas 
boxdörrar i hela stallet efter ridningen    
         
17.00-17.40 Teori 1. JULIA HEDLUND  
17.40-18.20 Rid 2. ELLEN BJÖRCK  
Junior 3. SAGA LINDBORG BORGULF
Fia 4. EMMA KAX  
Teori Elsa Ängsved 5. JULIA RISTOLA  
x = fixa iordning Julias 6. JOLINA BROSTRÖM BRANDT
häst. 7. HANNA ESGÅRD  
         
         
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.    
Grupp 17.40-18.20  Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar. 
         
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.   
Släcker och stänger        
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!
         
         
         
    LÖRDAGAR HT 2019
         
09.00-10.00  1. MAJA BENGTSSON
Lekis 2. EMMY ENGDAHL  
Cattis/Maja 3. OSCAR LINDVALL
  4. LOVISA EBERVIK  
  5. MOA MATTI   
  6. LUCAS MATTI  
         
10.00-10.40 Rid 1. ELIN SANDKVIST  
10.40-11.20 Teori 2. ISABELLA FOLKEBRANT
Junior 3. CORNELIA OLIVEMARK
Cattis/Maja 4. MOLLY PETTERSSON
Teori Stella Carlström 5. LINN NIELSEN  
  6. MOHAMMED HALABI
  7. Plats finns    
         
Barnridning varje lördag kl 10.15-10.45 ingen förbokning krävs. 
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15
Stalltjänsten håller i barnridningen      
         
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG  
10.50-11.30 Rid 2. ELSA EKMARK  
Junior 3. MEJA NIELSEN  
Cattis/Maja 4. AXEL MÅRTENSSON
Teori Stella Carlström 5. MIRA ALBERTSSON
  6. SAVANNA FOLKEBRANDT
  7. ALVA DANIELSSON 
         
         
         
11.30-12.10 Rid 1. ESTER OLIVEMARK
12.10-12.50 Teori 2. LIV HOLMLUND KIISKINEN
Nybörjargrupp 3. ELMA DE ALMEIDIA
Cattis/ Maja 4. KORNELIA BJÖRKLUND
Teori Signe Folkjern 5. AMELIA MICKOLS  
  6. IDA SONNBÄCK  
  7 LAMAR YAMANI  
         
Integrationsprojekt        
12.30-12.50 Teori 1. LUTFI ZEITOUN  
12.50-13.30 Rid 2. ALIA ZEITOUN  
13.30-13.50 Teori 3. FATIMA BADENJKI
Nybörjargrupp 4. ZAINAB BADENJKI
Cattis/Maja 5. OMAMA ALKHATIB
  6. ELSA JÄGERS  
  7. ELLIE BERGLUND PERNSJÖ
         
         
         
         
    SÖNDAGAR HT 2019
         
         
         
Integrationsprojekt        
16.30-17.00 Teori 1. ABDULLAH ALKHATIB
17.00-17.40 Rid 2. KHALED ALGHOUL
17.40-18.00 Teori 3. ZEINA SAAD ALAH
Nybörjargrupp 4. YASER SAAD ALAH
Fia 5. ROUZ ALBOUCH  
  6. JAD ALKHABTIB  
  7. TAJ ALKHATIB  
  8. TAYMAA ALKHATIB
  9. ABDULLAH mohamed ALKHATIB
         
         
18.00-19.00  1. STELLA CARLSTRÖM
Hopp/dressyrspecial 2. ISABEL CASTELLANO
Fia 3. ELIN HAGLUND  
Hoppar ojämna v 4. LINNIS ERIKSSON  
Dressyr jämna  v 5. KIM SVETSNOFF ANDERSSON
  6. Plats finns    
  7. Plats finns    
         
Grupp 18-19.00 Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder + hö till lektion- och privathästar.  
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.  
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.    
Släck och stäng stallet        
19.00-21.00   Löshoppning    
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611
Löshoppning        
Inga nyheter är skapade
Facebook Åsebo

image001

 

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

          

 Facebook

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 022656525
E-post: kansli@asebo.se

Se all info