Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Ridlistor HT 2018 ver 7"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Ridlistor HT 2018 ver 7


    MÅNDAGAR HT 2018      
           
16.00-17.00 1 TILDE LILLBACK      
Lekis 2 MINNA PIRGAIP      
Fia/Cattis 3 LEONA JOHANSSON      
  4. ESMERALDA FOLKEBRANT      
  5. PENNY GUSTAFSSON      
  6. KENYA ALMÉN      
           
16.20-17.00 Rid 1 SAVANNA FOLKEBRANT      
17.00-17.40 Teori 2 ELLA OGHAMMAR      
Junior 3 JULIA S. EDLUND      
Fia/ Cattis 4 TYRA JAGERWALL      
Teori Freia Pollas 5. EMELIE LILLBACK      
  6. EBBA ERIKSSON      
  7. REBECCA HOLM      
           
17.00-18.00 Rid 1 BETTY HÖLKE      
18.00-18.40 Teori 2 ISABELLA ERIKSSON      
hopp/dressyrspecial 3 ESTER JOHANSSON      
Fia hopp 4 MOLLY SÖDERBERG      
Cattis dress 5. SIGNE FOLKJERN      
Teori Ida Norling 6. Plats finns      
  7. Plats finns      
           
18.00-19.00 Rid 1 MATHILDA SIVARS      
19.00-19.40 Teori 2 SARA HAGLUND      
hopp/dressyrspecial 3 ALICE NYHOLM      
Fia hopp 4 ELSA EKEBERG      
Cattis dress 5. TYRA BROSTRÖM      
Teori Ellen Malmkvist 6. NELLY GRAHN      
  7. Plats finns      
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.          
           
19.00-20.00 Rid 1 IDA NORLING      
hopp/ dressyrspecial 2 ELSA ÄNGSVED      
Fia hopp 3 NORA SIVARS      
Cattis dress 4. EVELINA WESTLUND      
  5. KLARA WESTLUND      
  6. LINNEA ERIKSSON (fors)      
  7. RUTH BROSTRÖM      
           
Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.          
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.          
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.          
           
20.00-20.45 Rid 1 CHRISTINA KLESTY      
Vuxen 2 KIM KRONLUND      
Fia/Cattis 3 LOVISA LINDSTRÖM      
  4 Plats finns      
           
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!          
           
    TISDAGAR HT 2018      
           
16.40-17.20 rid 1. SIMONA NILSSON      
17.20-18.00 teori 2. HAVANNA WASSÉN      
Junior 3. NORA SCHEF      
Cattis 4. EDITH BERG      
Teori Emma Höglund 5. WILMA BÄCKSTRÖM      
  6. ALVA HAGLUND      
  7. Plats finns      
           
17.20-18.00 Rid          
18.00-18.40 Teori 1. ALICE MICKOLS      
Nybörjargrupp 2. SALLY HOLMQVIST      
Cattis 3. STELLA HOLMQVIST      
Teori Emma Höglund 4. JULIA RISTOLA      
  5. MATILDA TOURNI      
  6. Plats finns      
  7. Plats finns      
           
18.00-18.45 1. AMANDA KLARSTRÖM      
Dressyrspecial 2. TILDA NEIJMAN      
Cattis 3. ERIKA ENGSTRÖM      
           
           
18.45-19.30 1. ELLEN NICKLASSON BLIXT      
Dressyrspecial 2. Jämn.KULLINGER/Ojämn.JOHANSSON      
Cattis 3. JULIA HEDLUND      
           
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.          
           
19.30-20.15 Rid 1. VERONICA SCHEF      
JÄMNA VECKOR 2. EMMA SVAHN      
Vuxen 3. EMMA NYLÉN      
Cattis 4. JENNY ENGDAHL      
           
Gruppen 19.30-20.15 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.          
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.          
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.          
           
19.30-20.15 Rid 1 THERESE PETTERSSON      
OJÄMNA VECKOR 2 HARRIET GUSTAVSSON      
Vuxen 3 SOFIA NILSSON      
Cattis 4 NINA WISELL      
           
20.15-21.00 Rid          
Vuxen 1 JESSIKA ÅBERG      
Cattis 2 MARIT ISAKSSON      
  3 MARIA SUNDSTRÖM      
  4 HELENA SANDKVIST      
           
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!          
           
    ONSDAGAR HT 2018      
09.30-10.30 Rid          
privat, Jämna veckor 1. JENNIE HEDLUND      
           
16.00-17.00 1. Plats finns      
Lekis 2. Plats finns      
Cattis 3. Plats finns      
  4. Plats finns      
  5. Plats finns      
  6. Plats finns      
           
17.00-17.40 Rid 1. MEJA KLÅVUS      
17.40-18.20 Teori 2. WERA KLÅVUS      
Junior 3. WILMA AHLM      
Cattis 4. LINN NIELSEN      
Teori Emma Höglund 5. ISABELLA FOLKEBRANDT      
  6. GRETA ERIKSSON      
  7. MOLLY ÅHLBERG      
           
17.40-18.20 Rid 1. NILS ÄNGSVED      
18.20-19.00 Teori 2. ELIN MUNTHER      
Junior 3. ELLEN SVENSSON      
Cattis 4. ELIF GÖLPUNAR      
Teori Ebba Sundlöf 5. CLARA LINDBERG      
  6. ELLA OGHAMMAR      
  7. Plats finns      
           
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.          
           
18.30-19.15 1. SVITLANA JANSSON      
Vuxengrupp 2. JOHAN MALMKVIST      
Cattis 3. ANTON JOHANSEN      
START V.35 4. ANNA-LENA OLSSON      
           
           
Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.          
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.          
Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.          
           
19.15-20.15 1. MAGDALENA OLSSON      
Hopp/dressyr special 2. CAROLINE OLSSON      
Cattis 3. EMILIA SÖDER      
  4. Plats finns      
  5. Plats finns      
  6. Plats finns      
  7. Plats finns      
Denna grupp fodrar hö, släcker och stänger!          
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!          
           
    Vill du vara med och rida enstaka ggr hör av dig till Fia 070-5457611 för ev återbud.      
Du som rider för någon annan klubb är självklart välkommen att vara med på egen häst.:-)          
           
           
    TORSDAGAR HT 2018      
           
           
           
  Bygga innan! Kl 16.10 senast, gäller alla i gruppen!        
Hoppgrupper För Fia          
           
16.30-17.30 1. TIMEA LÖVDIN      
Fia 2. LUKAS ERIKSSON      
  3. ELSA STJERSTEN      
  4. INDRA HURTIG      
  5. Plats finns      
  6. Plats finns      
           
           
           
17.30-18.30 1. MALIN NORGREN      
Fia 2. SABINA NORGREN      
  3. KLARA VESTLUND      
  4. BIANCA LÖÖV      
  5. ELLEN SÖDERBERG      
  6. FREIA POLLAS      
           
Grupp 2 Häng fram höpåsar på boxarna. TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.          
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.          
           
18.30-19.30 1. TOVA HURTIG      
Fia 2. TOVA LÖVDIN      
  3. TYRA GRAHN      
  4. AMANDA NORDIN      
  5. TUVA HEKKANEN      
  6. OLIVIA SUNESSON      
           
Denna grupp 18.30 -19.30 fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.          
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.          
           
           
19.30-20.30          
Fia 1. LOUISE BLOMQVIST      
Denna grupp plockar 2. TYHRA HEDLUND      
undan hinder i ridhuset 3. MOA ÅHLBERG      
  4. EBBA SUNDLÖF      
  5. L/I BERGLUND      
  6. EMMA FAGERSTRÖM      
           
Denna grupp släcker och stänger!   Samt ger Hö som hänger på boxen till alla      
           
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!          
           
           
           
           
           
           
           
    FREDAGAR HT 2018      
           
13.15-14.15 Rid   SIMONE SEIJSING      
privat          
           
15.00-16.00 Rid   PATRICIA NORDLUND      
privat          
           
16.00-17.00 1. TOVE SANDKVIST      
Lekis 2. ALICE ANDERSSON      
Fia 3. LILLY SANDKVIST BERSAN      
  4. ELIANO BSHARA      
  5. SIRI FOLKJERN      
  6. MAYYAR YAMANI      
           
           
Denna grupp hänger ut alla höpåsar på hästarnas boxdörrar i hela stallet efter ridningen          
           
           
17.00-17.40 Rid 1. JULIA HEDLUND      
17.40-18.20 Teori 2. LINNEA ERIKSSON      
Junior 3. ELLEN BJÖRCK      
Fia 4. FIYORI HABTEAB      
Teori Elsa Ängsved 5. SAGA LINDBORG BORGULF      
  6. EMMA KAX      
  7. HANNA ESGÅRD      
           
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.          
           
17.40-18.25 1 CATARINA JOHANSSON      
Vuxen 2 ANNA-KARIN ENGSTRÖM      
Fia 3 FILIPPA FOLKJERN      
Jämna veckor 4 TERESE HOLM      
           
Sista fre grupp          
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.          
           
Privatryttarna fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.          
Släcker och stänger          
Viktigt! Den som stänger stallet måste kolla noga att dörrarna till foderrumet är stängda!!!          
           
           
           
           
           
           
           
           
           
    LÖRDAGAR HT 2018      
           
           
09.00-10.00 1. ESTER OLIVEMARK      
Lekis 2. MEJA NIELSEN      
Cattis/ Louise 3. EMMY ENGDAHL      
  4. ELMA DE ALMEIDIA      
  5. KORNELIA BJÖRKLUND      
  6. Plats finns      
           
           
10.00-10.40 Rid 1. TILDA ANDERSSON      
10.40-11.20 Teori 2. ELIN SANDKVIST      
Junior 3. NOVA LIDBECK      
Cattis/ Louise 4. CORNELIA OLIVEMARK      
Teori Lina Oghammar 5. MOLLY PETTERSSON      
  6. ALICIA CARLSTRÖM      
  7. LOVISA ARNELÖV      
           
Barnridning varje lördag kl 10.00-10.40 ingen förbokning krävs.          
20 Kr /varv runt gården, swish 072 517 66 15          
Stalltjänsten står för barnridningen          
           
10.00-10.40 Teori 1. MOA HAGBERG      
10.50-11.30 Rid 2. ELSA EKMARK      
Nybörjare 3. ALMA EBERVIK      
Cattis/Louise 4. AXEL MÅRTENSSON      
Teori Lina Oghammar 5. AXEL LINDVALL      
  6. MIRA ALBERTSSON      
  7. MATILDA HOLM      
           
11.30-12.30 1. GUSTAV MÅRTENSSON      
Lekis 2. OSCAR LINDVALL      
Cattis/ Louise 3. LINNEA NORDLUND      
  4. LOVISA EBERVIK      
  5. LIV HOLMLUND KIISKINEN      
  6. LYKKE SAHLIN      
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
    SÖNDAGAR HT 2018      
           
    Bygga fram innan lektion!      
Hoppgrupp          
17.00-18.00 1. MALWA WISELL      
Fia 2. ALVA KULLINGER      
  3. M/N SIVARS      
  4. ELSA EKEBERG      
  5. NEKISHA LAMMI      
  6. STELLA CARLSTRÖM      
           
Mocka ur lort högar i boxar till alla ridskolehästar.          
           
18.00-19.00 1. STELLA CARLSTRÖM      
Hopp/dressyrspecial 2. ISABEL CASTELLANO      
Fia 3. ELIN HAGLUND      
Hoppar ojämna v 4. ELLEN MALMQVIST      
Dressyr jämna v 5. EMMA HÖGLUND      
  6. LINNIS ERIKSSON      
  7. Plats finns      
           
Denna grupp fodrar ALLA veckor kraftfoder till lektion- och privathästar.          
Fyll sedan på ridskolehästarnas hinkar till morgonen.          
TA AV HÄSTARNA GRIMMORNA.          
Släck och stäng stallet          
           
           
19.00-21.00   Löshoppning      
ojämna veckor   Anmäl till Fia 070-5457611      
Löshoppning          
           
Inga nyheter är skapade

image001

 

 

  

För kallt för att rida??

Före kl 15.00 riddagen skriver vi i Gästboken

om lektionerna är inställda.

-10 max för ridlekis 

-15 max andra grupper

 

 

 

   

  Väder i Avesta

         

 Fasebok

 

 

 Trafikinfo till Åsebo RS
All trafik via allén till Åsebo RS är förbjuden,enbart med hästtransport vintertid får köra där.

Så hittar du till oss

Postlåda

Skicka här förslag till Åsebo RS vad ni tycker 

Ange alt-text här. 

Enso
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Åsebo RS - Ridsport
Mästerbo 34
77595 Folkärna

Kontakt:
Tel: 0226 56525
E-post: kansli@asebo.se

Se all info